Opcje napoleońskie

Wydawnictwo: Bellona
The Napoleon Options : Alternate Decisions of the Napoleonic Wars
83-11-09601-5
historyczna

Wojny napoleońskie zmieniły Europę i świat, burząc istniejący porządek w zakresie polityki, społeczeństwa, planów na przyszłość i geografii. Żaden inny konflikt w historii nie miał tak daleko idących skutków i nie pozostawił po sobie tak bogatej spuścizny. Jak potoczyłyby się losy Europy i świata, gdyby Napoleon nie wyruszył na Rosję, co stałoby się, gdyby Wielka Armia nie musiała wycofać się...

Jak potoczyłyby się losy Europy i świata, gdyby Napoleon nie wyruszył na Rosję, co stałoby się, gdyby Wielka Armia nie musiała wycofać się z Rosji?
Doniosłość tego globalnego konfliktu zaczęła skłaniać historyków do stawiania sobie pytania:

Co by było, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/