Łoś

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
kryminał, komedia
Boruch

Czy to możliwe, żeby łoś był seryjnym mordercą? To pytanie zadaje sobie wielu przerażonych mieszkańcow Typina. Jeśli chcesz znać odpowiedź - kup Łosia. Łoś da ci odpowiedź, a także rozrywkę i - jakże przydatną - wiedzę w zakresie pozbywania się ciał. Autor wyszedł bowiem z założenia, że dobry kryminał powinien nie tylko bawić, ale także uczyć. "Łoś" został nagrodzony w roku 2011 w I...

"Łoś" został nagrodzony w roku 2011 w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Augustyna Barana organizowanym przez Polskie Muzy.

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/los.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/proza/los.html

Katarzyna | 2014-09-26
Przeczytana: 24 września 2014

„ŁOŚ” Andrzeja Boruszewskiego to dość ciekawa choć krótka lektura (tylko 48 stron). Wciągający kryminał. Już czytam kolejne części.

LeniwiecLiteracki | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Pokrzywnica: Ty to jednak jesteś ryba z ambicjami. Żeby dysponując jedynie cierniami, rzucać się na łosie?!

Ciernik: Opłaciło się. Upolowałem jednego!

Pokrzywnica: Świetnie! Zrobimy sobie kotlety. Filety. Pieczeń!

Ciernik: Raczej nie. „Łoś” Andrzeja Boruszewskiego ma tylko 46 stron. Wystarczy zaledwie na kilka plasterków polędwicy do kanapek.

Pokrzywnica: Znów książka z jednym zaledwie opowiadaniem. Ale czy to naprawdę jest opowiadanie?

Ciernik: Nie do końca.

Pokrzywnica: Właśnie. To raczej szkic. Historia, którą na dobrą sprawę, można by rozwinąć nawet na stu stronach. Ale autor nie miał chyba ani takiej potrzeby, ani ambicji. Na swojej stronie pisze tak: „Nie mam złudzeń, że wyrośnie ze mnie nowy Dostojewski, czy chociaż Chandler, ale nie zamierzam też z tego powodu być tylko czytelnikiem, skoro lubię też pisać i są chętni, by to czytać”. To taka specyficzna kategoria twórców, którzy wcale nie chcą podbijać świata, tylko siedzą sobie w zacisznym kąciku i dziergają...

caureus | 2013-12-14

Warto przeczytać. Zakończenie zaskakujące, można zaryzykować stwierdzenie, że zaskakuje, jak życie. Kilka wątków można było rozwinąć - niektórzy giną w kilku słowach, a można się było bardziej "pobawić" z czytającym.
Nie był to z pewnością czas stracony, ale jest jakiś niedosyt.

radek_szczecin | 2013-03-30
Przeczytana: 2013 rok

Nie napiszę nic więcej jak... Łoś. Pozycja bardzo krótka ale nie dajcie się zwieść. Wciąga...

krYsti | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Taka sobie krótka, lekka lektura na przerwę lunchową.

Andrzej2020 | 2017-06-21
Czytelnik_Anonimowy | 2014-02-02