Nadchodzi era Słońca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16906-0

Nadchodzi era Słońca Od kilku lat na całym świecie mamy do czynienia z niezwykle dynamicznym rozwojem technik solarnych. Państwa, które już teraz zrozumieją doniosłość i przyszłościowy charakter tego sektora energetyki, skorzystają najwięcej. Czy wśród nich będzie także Polska? W książce prosto i przystępnie zostały przedstawione 3 podstawowe metody wykorzystania energii Słońca: kolektory...

Nadchodzi era Słońca

kolektory słoneczne,
panele fotowoltaiczne,
elektrownie słoneczne.
Autor w przystępny sposób omówił zasady ich działania, możliwe zastosowania, koszty związane z tą gałęzią przemysłu i perspektywy jej rozwoju w skali światowej, w Unii Europejskiej i w Polsce.

Publikacja jest adresowana do szerokiego kręgu czytelników interesujących się nowymi technikami i przyszłością energetyki, polityków, ludzi decydujących o strategii energetycznej kraju, dziennikarzy, inżynierów i ekonomistów. Może być wykorzystywana w programie studiów na wszystkich wydziałach związanych z ochroną środowiska i energetyką w ramach wykładów o odnawialnych źródłach energii.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/155044/nadchodzi-era-slonca.html

agness-92 | 2014-12-28
Na półkach: Chcę przeczytać, Ekologia