Witraże. Jak opanować najważniejsze techniki. Trzynaście wspaniałych projektów do wykonania

Tłumaczenie: Krzysztof Wojciechowski
Wydawnictwo: Arkady
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
witraż
rękodzieło

Obszerny poradnik umożliwiający poznanie narzędzi, urządzeń i technik stosowanych w sztuce tworzenia witraży. Autorzy szczególnie omawiają sposoby łączenia profilami ołowianymi, folią miedzianą oraz malowanie i piaskowanie. Załączono 13 projektów do samodzielnego wykonania opisanych krok po kroku. Spis treści: - Szkło - Jak pracować ze szkłem - Projektowanie witrażu - Projekty z zastosowaniem...

Załączono 13 projektów do samodzielnego wykonania opisanych krok po kroku.

Spis treści:
- Szkło
- Jak pracować ze szkłem
- Projektowanie witrażu
- Projekty z zastosowaniem folii miedzianej
- Projekty z zastosowaniem ołowiu
- Projekty z zastosowaniem naklejania
- Projekty wykonane z zastosowaniem piaskowania
- Projekty z zastosowaniem malowania na szkle
- Od hobby do zawodu
- Wzory
- Słowniczek
- Indeks

| 2014-11-26

Bardzo dobrze opracowany podręcznik witrażownictwa dla początkujących. Prezentuje materiały i techniki oraz w sposób klarowny prowadzi poprzez kolejne przykładowe realizacje stopniując poziom trudności.

Nacisk położono na technikę Tiffany'ego, ale treść wzbogacona jest też o rozdziały poświęcone malowaniu na szkle czy piaskowaniu.

Strzał w dziesiątkę dla przyszłych adeptów sztuki witrażu.

.:exile:.

JonSoha | 2013-04-11
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, Hobby...
Amara_Nomad | 2011-07-21
Przeczytana: 2007 rok