Surowe pożywienie. Źródło energii życiowej

Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Raw Food Life Force Energy: Enter a Totally New Stratosphere of Weight Loss, Beauty, and Health
978-83-7377-473-5
zdrowie, medycyna

Surowe pożywienie może mieć zbawienny wpływ nie tylko na Twoją sylwetkę, ale także na stan zdrowia całego organizmu. Większość schorzeń, jakie Ci doskwierają wynika bowiem z zakłóceń przepływu energii spowodowanych niewłaściwym sposobem odżywiania. Dzięki sprawdzonemu trzytygodniowemu programowi zmienisz swoje nawyki żywieniowe i w pełni naturalnie będziesz sięgać tylko po te produkty, które wpłyną korzystnie na Twoje zdrowie. Najbliższe 21 dni będzie procentowało przez lata.

Od problemów skórnych, przez nerwice, po spadek odporności - klucz do uzdrowienia tkwi w tym, co jesz. Dzięki tej książce będziesz wybierać wyłącznie produkty sprzyjające zarówno usprawnieniu metabolizmu, jak i uruchomieniu naturalnych procesów uzdrawiania w Twoim ciele. W efekcie otrzymasz nie tylko piękny, ale i całkowicie odporny na choroby organizm. Pomogą Ci w tym gotowe i wypróbowane, już przez miliony osób, przepisy.

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2011

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

| 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2013

Po książkę Natalii Rose „Surowe pożywienie” sięgnęłam z czystej ciekawości, przyznaję się do tego. Jednak nie sądziłam, że wyniosę z niej tak ciekawe i praktyczne informacje, a co więcej mnóstwo wspaniałych przepisów.

Natalia Rose to znana amerykańska dietetyczka, twórczyni diety detoksykacyjnej i dyrektor ds. odżywiania w popularnym w Stanach Zjednoczonych spa. Słynie z propagowanie pokarmów niepoddawanych gotowaniu, pieczeniu czy smażeniu. W swojej książce „Surowe pożywienie” przedstawia jak można zmienić styl życia, zyskując zdrowie i energię.

Poradnik podzielony jest na trzy części. Pierwsza tłumaczy jak funkcjonuje organizm człowieka, skąd czerpiemy energię. Autorka przedstawia pięć kategorii według których dzielimy pokarmy, a także pokazuje które możemy ze sobą łączyć, by zapewnić prawidłowy metabolizm. Bardzo mocno krytykuje modę na jedzenie szybkie i tłuste. Wytyka popełniane błędy, podaje przykłady jak nieprawidłowo skomponowane posiłki odbierają nam energię i...

Hania | 2016-03-17

Pozycja niewątpliwie ciekawa, ale jak na polskie tradycje kulinarne wywrotowa i rewolucyjna, co wcale nie zmniejsza jej wartości.
Dzięki niej odkryłam... buraki cukrowe i poznałam wiele dietetycznych ciekawostek.
Surowa dieta to wyzwanie. Sama od dwóch lat jestem wegetarianką, ale raczej nie zdecyduję się na tak radykalną zmianę jaką proponuję autorka. Chociaż z pewnością będę po tę książkę od czasu do czasu sięgać.

| 2017-02-02

Pani Natalia próbuje uświadomić czytelnikowi, iż w surowym pożywieniu (owoce, warzywa, pestki) znajdują się te same wibracje, co w naszym ciele. Jedząc więc „martwe” pokarmy, zabijamy nasz organizm, a subtelniej rzecz ujmując okradamy go z życiowej energii. Natomiast sięgając po pokarmy „żywe”, organiczne, napromieniowane słońcem – doładowujemy akumulator, w którym ulokowana jest dusza.

Bazując na surowiźnie można cofnąć choroby i defekty – pisze autorka. Problemy skórne, wszelkiego rodzaju grzybice, cukrzycę, bóle stawów, nowotwory i inne. Jednak należy zrezygnować z tego, co niszczy, na rzecz tego co leczy, a zmiany nie są łatwe.

Wiem co piszę, bo swego czasu na okres pół roku przerzuciłam się na surowe w celach eksperymentalnych. Gdyby nie fakt, że od 8 lat uczę swoje ciało pewnej dyscypliny żywieniowej, to pewnie bym nie wytrwała. Jednak dałam radę, choć brakowało mi satysfakcji płynącej z jedzenia tego, co lubię. Na własnej skórze odczułam efekty tej zmiany. Autorka pisze o...

Sentido | 2017-08-14
Katarzyna | 2015-07-11