W świecie Słowian

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7850-171-8

Pan Profesor Wiesław Witkowski, nasz Mistrz i Nauczyciel, ukończył 85 lat. Z tej okazji przygotowałyśmy tom prac w znacznej mierze zainspirowanych działalnością naukową Pana Profesora. Większość artykułów podejmuje bowiem tematy Mu bliskie, koncentruje się wokół zagadnień historii leksykologii i leksykografii słowiańskiej (szczególnie rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej) oraz historii kultury Słowian. Autorami opracowań są byli współpracownicy Pana Profesora, Jego koledzy i pokaźna – już nie jednopokoleniowa – grupa Jego uczniów... Tematyka prac odzwierciedla nie tylko bardzo różnorodne zainteresowania autorów zamieszczonych w tomie prac, ale także – a może przede wszystkim – niezwykle szeroki zakres badań filologicznych, podejmowanych nadal przez Pana Profesora.
Dziękujemy, Panie Profesorze, za dzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, za życzliwość, wyrozumiałość, dobroć i serce!
Z okazji Jubileuszu życzymy dużo zdrowia, realizacji planów i zamierzeń oraz satysfakcji z pracy naukowej. Ad multos annos, Kochany Panie Profesorze!
Halina Chodurska
Anna Mażulis-Frydel