Sprzedany Przez Braci. Opowieść biblijna

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-013-4
literatura piękna

Sprzedany przez braci to opowieść o zazdrości, miłości i przebaczeniu. Przenosi czytelnika w odległe czasy patriarchy Jakuba i jego syna Józefa, który pomimo licznych upokorzeń pokładał wielką ufność w Bogu. Józef Egipski to interesująca i intrygująca postać: marzyciel, zręczny polityk, doskonały zarządca i namiestnik. Jego życiem od urodzenia w tajemniczy sposób kierował Bóg, a jego zawiłe...

Józef Egipski to interesująca i intrygująca postać: marzyciel, zręczny polityk, doskonały zarządca i namiestnik. Jego życiem od urodzenia w tajemniczy sposób kierował Bóg, a jego zawiłe koleje losu czynią powieść ciekawą. Obfituje ona w liczne epizody romantyczne, zapoznaje czytelnika z życiem, zwyczajami i przyrodą Egiptu. Jest z jednej strony wiernym opisem wydarzeń biblijnych, z drugiej zaś fikcją literacką, dzięki której mało znane postacie biblijne stają się nam żywe i bliższe.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=47658

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=47658

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!