Hildegarda z Bingen

Seria: Wielcy Ludzie Kościoła
Wydawnictwo: WAM
religia

Hildegarda z Bingen (1098-1179) - przeorysza benedyktynek, prekursorka niemieckiej mistyki, uczona pisarka, kompozytorka, zielarka. Była jedyną kobietą średniowiecza, która nauczała publicznie i pierwszą, która uzyskała papieską zgodę na pisanie dzieł teologicznych. Przez Jana Pawła II została nazwana "światłem dla ludzi jej czasów, które świeci jeszcze jaśniej dzisiaj". W 2012 r. Benedykt XVI rozszerzył jej kult na cały Kościół

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63050

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63050