Nie nadaje się na żołnierza, to jeszcze szczeniak. Tajna historia II wojny światowej.

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
historyczna
emindflow

Obecny świat powstał w wyniku II Wojny Światowej. Był na rozdrożu, mógł zginąć, przetrwał. Demokracja i wolność ocalały dzięki rozpaczliwej, samotnej walce Polski w 1939, potem Anglii w drugiej połowie 40 i pierwszej 41 roku. Zdumiewające, jak wiele poszło w zapomnienie, w tym kluczowa rola, odegrana przez Polskę w pierwszej fazie wojny. Istnieje wiele książek o II Wojny Światowej, znakomite...

Istnieje wiele książek o II Wojny Światowej, znakomite publikacje, podręczniki, cytujące pierwszej klasy źródła. Więc, dlaczego tak różnię się miedzy sobą? Prawie każdy kraj przedstawi inną, czasem kilka różnych wersji. Oczywiście, obraz zmienia się zależnie od punktu widzenia, lecz fakty nie powinny.

Do zrozumienia sensu historii, faktów - tego, co naprawdę się stało - są niezbędne dwa elementy: obecna wiedza i dawna pamięć, znajomość ówczesnej opinii publicznej. Coraz mniej ludzi zachowało pamięć, lub wspomnienia. Dlatego autor wprowadził "Kapsuły", przedstawiające ówczesne tło i ducha czasu.

„Arma virumque cano”. Książka oparta na faktach, sensacyjna, przygodowa, dreszczowiec i horror. Porównania z tzw. fantazją grozy, budzą politowanie. Prawdziwe życie przewyższa wyobraźnię.

źródło opisu: http://www.andrzej-anonimus.com/pl/index.html

źródło okładki: http://virtualo.pl/nie_nadaje_sie_na_zolnierza_to_...»