Drzewa i krzewy iglaste w ogrodzie

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
83-09-01615-8
flora i fauna
Tiamat

Drzewa i krzewy iglaste w obrębie jednego rodzaju różnią się wymaganiami glebowymi. Ogólnie jednak można przyjąć, że wszystkie dobrze rosną na glebach w wysokiej kulturze ogrodowej, a więc dostatecznie żyznych i umiarkowanie wilgotnych, niezachwaszczonych, strukturalnych i bogatych w próchnicę. W książce tej znajdują się opisy ponad 50 gatunków i wielu odmian o szczególnych walorach...

W książce tej znajdują się opisy ponad 50 gatunków i wielu odmian o szczególnych walorach dekoracyjnych, a także praktyczne wskazówki co do ich zastosowania oraz sadzenia i pielęgnowania.

Imponujace bogactwo świata roślinnego stwarza wielkie możliwości dowolnego komponowania zakładanych przez nas ogrodów. Chociaż mozna oczywiście wyobrazic sobie piekne założenia ogrodowe takze bez roślin iglastych, jednak iglaki, mimo że stanowia tylko małą część świata drzew i krzewów, są szczególnie chętnie sadzone.

Ich nieustająca popularność wynika między innymi z olbrzymiej wprostróżnorodności form, niekiedy nawet w obrębie jednego gatunku. Stwarza to możliwość zastosowania roślin iglastych w każdym niemalmiejscu. Są odpowiednie zarówno do duzych założeń ogrodowych, jak też do całkiem niewielkich ogródków.

Odpowiednio dobrane mogą zdobić takze misy oraz inne pojemniki na tarasach i balkonach.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1995

źródło okładki: http://www.pwril.com/Drzewa_i_krzewy_iglaste-51.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!