Samuraje. Uzbrojenie, ekwipunek, ubiór

Samurai : arms, armour, costume
Japonia, zbroja, uzbrojenie, ubiór
albumy
USAGI

Album bogato ilustrowany fotografiami przedstawiającymi postaci w japońskich charakterystycznych strojach z różnych epok historycznych. Obok zdjęć umieszczone czarno-białe rysunki z dokładnym oznaczeniem i nazwaniem poszczególnych części garderoby i ekwipunku. We wstępie autor przedstawia historię Japonii, ze szczególnym naciskiem na rozwój ubioru. W kolejnych czterdziestu pięciu rozdziałach...

We wstępie autor przedstawia historię Japonii, ze szczególnym naciskiem na rozwój ubioru. W kolejnych czterdziestu pięciu rozdziałach autor charakteryzuje stroje poszczególnych grup społecznych, a także osób pełniących specyficzne funkcje w państwie jak choćby żołnierzy, urzędników czy służbę porządkową. Na samym końcu książki umieszczona jest tablica chronologiczna z rozpisanymi okresami historii Japonii oraz słowniczek wyjaśniający pojęcia użyte w tekście.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=3407

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=3407