Zgłosuj na książki roku 2017

Mit wolności. Szkice o anarchizmie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ideologia a Współczesność". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Politologia, polityka, idee, anarchizm
non

Za przedmiot swoich rozważań wybrał autor anarchizm, społeczno-polityczną doktrynę, która ukształtowała się w XIX wieku. Autor chce przypomnieć Czytelnikowi, czym był i jest anarchizm, jakie są jego najważniejsze nurty, założenia, cele. Główną uwagę poświęca takim kwestiom z teorii i praktyki anarchizmu, które ciąfle trwają i znajdują praktyczny wyraz od czasu powstania tej doktryny aż do współczesności.

źródło opisu: Książka i Wiedza 1983

źródło okładki: Książka i Wiedza 1983