Załatwione odmownie

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Antoni Słonimski
Jacek

Felietony, Konfrontacje, Polemiki i Fraszki.

źródło okładki: Antykwariat Książka dla Każdego

Czechożydek | 2017-07-07

W tamtym roku przeczytałam biografię Słonimskiego, teraz przyszedł czas na odrobinę twórczości.
"Załatwione odmownie" to zbiorek różnych krótkich tekstów, zwłaszcza felietonów. Podzielony jest on na części, więc jeżeli np. felietony publikowane w "Szpilkach" komuś nie podpasują, zawsze można przejść do kolejnej części i absolutnie nie ma problemu.
Spodziewałam się, że teksty umieszczone w zbiorze będą bardziej humorystyczne, okazało się jednak, że autor miejscami jest mocno złośliwy. I ta złośliwość w sumie była ciekawsza, niż czysta humorystyka.
Przyjemnie się czyta, aczkolwiek musiałam sobie robić raz na jakiś czas przerwy, by przetrawić lekturę.