(…) Jest to pierwszy podręcznik o charakterze akademickim w języku polskim, w którym tak dokładnie przedstawiono główne ujęcia teoretyczne pamięci roboczej. Autorzy książki opierają się na najnowszej literaturze przedmiotu zarówno jeśli chodzi o monografie tematyczne z tego zakresu jak i też artykuły empiryczne, jest to więc wysoce kompetentny przegląd najnowszych teorii i badań z zakresu pamięci roboczej. Dokładnie przedstawia główne metodyki badawcze w tej problematyce, co stanowi cenny przewodnik dla studentów, doktorantów i badaczy, którzy chcieliby zastosować funkcje lub zakresy pamięci roboczej w swoich programach empirycznych. Prezentuje szereg ważnych zastosowań mechanizmów pamięci operacyjnej w tak różnych dziedzinach psychologii, jak: (psychologia) poznawcza, kliniczna, różnic indywidualnych, poznania społecznego, poznawczego starzenia się, emocji i motywacji. (…) (…) Wydaje mi się że jest to podręcznik akademicki bardzo potrzebny, który powinien znaleźć Czytelników zarówno wśród studentów jak i pracowników naukowych. Wypełnia on znaczącą lukę wydawniczą jeśli chodzi o nowoczesne podręczniki akademickie z dziedziny psychologii i nauk pokrewnych w zakresie znajomości tak ważnego mechanizmu psychologicznego jakim jest pamięć robocza. prof. dr hab. Grzegorz Sędek, SWPS w Warszawie, Instytut Psychologii PAN Książka (…) dotyczy jednego z procesów poznawczych, które maja szanse stać się centrum zainteresowania psychologów poznawczych w najbliższych 10 latach. Poprzednie dziesięciolecia znamionowało królowanie uwagi, a obecnie na plan pierwsza wysuwa się tytułowa pamięć robocza. prof. dr hab. Tomasz Maruszewski, wydział zamiejscowy SWPS w Sopocie PATRONI MEDIALNI Magazyn psychologiczny CHARAKTERY Serwis internetowy PAP NAUKA W POLSCE Instytut Psychologii Zdrowia

źródło opisu: Wydawnictwo SWPS Academica 2009

źródło okładki: Wydawnictwo SWPS Academica 2009

• Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
  • Hotel Bankrut
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Pora westchnień, pora burz
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Poziom zero
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Większy kawałek nieba
  • Historia pszczół
Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
Philippa Gregory

7,75 (4 ocen i opinii)
Hotel Bankrut
Magdalena Żelazowska

7,71 (17 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

8 (1 ocen i opinii)
Ogród spieczonej ziemi
Corban Addison

8 (1 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Historia pszczół
Maja Lunde

7,76 (49 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
cykuta | 2013-01-26
Przeczytana: 27 stycznia 2013