Okładka książki Pamięć robocza

papier
cykuta
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

(…) Jest to pierwszy podręcznik o charakterze akademickim w języku polskim, w którym tak dokładnie przedstawiono główne ujęcia teoretyczne pamięci roboczej. Autorzy książki opierają się na najnowszej literaturze przedmiotu zarówno jeśli chodzi o monografie tematyczne z tego zakresu jak i też artykuły empiryczne, jest to więc wysoce kompetentny przegląd najnowszych teorii i badań z zakresu pamięci roboczej. Dokładnie przedstawia główne metodyki badawcze w tej problematyce, co stanowi cenny przewodnik dla studentów, doktorantów i badaczy, którzy chcieliby zastosować funkcje lub zakresy pamięci roboczej w swoich programach empirycznych. Prezentuje szereg ważnych zastosowań mechanizmów pamięci operacyjnej w tak różnych dziedzinach psychologii, jak: (psychologia) poznawcza, kliniczna, różnic indywidualnych, poznania społecznego, poznawczego starzenia się, emocji i motywacji. (…) (…) Wydaje mi się że jest to podręcznik akademicki bardzo potrzebny, który powinien znaleźć Czytelników zarówno wśród studentów jak i pracowników naukowych. Wypełnia on znaczącą lukę wydawniczą jeśli chodzi o nowoczesne podręczniki akademickie z dziedziny psychologii i nauk pokrewnych w zakresie znajomości tak ważnego mechanizmu psychologicznego jakim jest pamięć robocza. prof. dr hab. Grzegorz Sędek, SWPS w Warszawie, Instytut Psychologii PAN Książka (…) dotyczy jednego z procesów poznawczych, które maja szanse stać się centrum zainteresowania psychologów poznawczych w najbliższych 10 latach. Poprzednie dziesięciolecia znamionowało królowanie uwagi, a obecnie na plan pierwsza wysuwa się tytułowa pamięć robocza. prof. dr hab. Tomasz Maruszewski, wydział zamiejscowy SWPS w Sopocie PATRONI MEDIALNI Magazyn psychologiczny CHARAKTERY Serwis internetowy PAP NAUKA W POLSCE Instytut Psychologii Zdrowia

źródło opisu: Wydawnictwo SWPS Academica 2009

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica