Koty. Podręcznik użytkownika

Wydawnictwo: Biuro Literackie
9788360602089
poradniki

Kot w akcji, kot w refleksji, kot w narracji w narracji biblijnej, szymborskiej, kochanowskiej, strasznie wygadany i wyborny stylista, a czuje się, że jednak raczej autyk. Nowe, zmienione i rozszerzone wydanie. Oprawę graficzną zbioru wykonał wybitny wrocławski artysta Eugeniusz Get-Stankiewicz.

Melanie | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ten kto jest właścicielem kota musi na bank przeczytać tą książkę.
Zbiór ciekawych i śmiesznych wierszy autora o kotach. Rysunki, które zaskakują. Niby banalnie proste, ale ciekawe w swej prostocie.
„Kto ty jesteś?
Kotek mały.
Jaki znak Twój?
Lew.”
Proste wierszyki, które sprawiają, że uśmiech pojawia się na buzi. Tylko pojawia się tu czasem dość grubiański i nieprzyzwoity język, więc niech wydający się niewinny tytuł niech Cię nie zwiedzie, bo na pewno Cię zaskoczy jak mnie.

Adrian Tync | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Przezabawna książka, właśnie o kotach, ale wyłamująca się poza schematy i klisze tego typu wydawnictw. Nie ma tu żadnych mruczanek-utulanek, kot jest bardzo drapieżny, nieraz "zjeżony", a nawet przekląć mu się zdarzy.
Wiersze w formie są bardzo pomysłowe, błyszczące od zabawy słowem, igrające to z tekstem Bełzy, to Hymnem o Miłości...
Wszystko to okraszone oryginalnymi grafikami Eugeniusza Geta-Stankiewicza.
Pozycja nie tylko dla kociarzy, poprzez swoją nietuzinkowość stanowi świetną przeciwwagę wszelakiej imieninowej tandety - polecam serdecznie.

Suzi | 2017-07-16
Przeczytana: 14 lipca 2017

Okoniem, pokotem o kocie drapieżnym domowym.

Ilustracje!!

Brethil | 2017-08-16
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Wciąż nie wiem do końca, jak to działa, dlatego też nie umiem zapobiegać, ale fakty są następujące: kiedy widzę w księgarni pozycję dotyczącą kotów, kociarstwa bądź kociarzy należącą do szeroko rozumianej beletrystyki, bądź, nie daj borze, poezji, mój portfel otwiera się na oścież i niemal wyskakuje z kieszeni. W kierunku kasy. I kończy się zawsze tak samo - on zrzuca zbędne kilogramy (ocierając się chwilami o anoreksję, ale co tam), a ja dociążam półki.

Nic więc dziwnego, że dostrzeżona w MOCAKu (o piękna mocakowa księgarnio, którą wykupiłabym w całości gdyby mnie stać było!) pozycja szybko zasiliła moje zbiory. Bo ma na okładce słowo KOTY wypisane ogromniastą czcionką, a do tego jeszcze rysunek kota, żeby nie można było pomylić z psem na przykład. A do środka zajrzałam (bo czasem jednak do książek przed zakupem zaglądam) i ujrzałam zgrabną parafrazę Kochanowskiego. I jakże tu nie brać!

Strukturalnie - Koty. Podręcznik użytkownika to 19 lekcji plus bonus ukryty w innym miejscu...

Kasztan | 2012-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2012

To zdecydowanie napisał jakiś kot... Oczytany kot.

mpw | 2017-08-02
Przeczytana: 29 lipca 2017

"Koty. Koty. Koty. Podręcznik użytkownika" by Tomasz Majeran, rysunki Pola Dwurnik. Nie ukrywam, że skusiło mnie wydanie i autorka kocich fizis oddających znakomicie psyche. Teksty miały być tłem, ilustracją paradoksalnie. Są równorzędne. Koci majestat, osobność, dzikość... Koci dystans, wyższość, żarłoczność i politowanie dla Świata... Ignorancja, inteligencja, ironia... Dla mnie to tylko jedna ze stron... bo Koty są przyjaciółmi ludzi wielkimi. Towarzyszami. Ale może to i dobrze, że formy nie toną w cukrze lukrze.
Nawiązań literackich bez liku: Bełza, Szymborska, Hymn do miłości, Dostojewski, Kochanowski... fajne, dobre, warto... do wielokrotnego oglądania. Osoby "niespokrewnione" z kotami mogą nie docenić fantastyki i gry słowem, choć strony graficznej nie sposób nie pokochać! Miauuu... Bonusem jest plakat (w tle-szkoda że tak barbarzyńsko złożony).

liryczne_nie_cudo | 2012-09-07

Prawdziwa uczta dla wszystkich kotów z wyboru.. ;)

Kate | 2015-03-23

Cała prawda o kotach, a nawet więcej. Czekam na książkę Majerana o żółwiach.

lindix | 2015-01-30
Na półkach: Przeczytane, Z-Kotem, Polskie