Kochany teściu...

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kedves bópeer...!
femina-indocta

"Kochany teściu..." to powieść psychologiczna, w ktorej autor w formie częściowo autobiograficznych zwierzeń snuje przyprawione nutką ironii reflekse na temat starzenia się i wzruszająco opisuje wielką miłość bohatera książki, siedziemdziesięciokilkuletniego pisarza, do jego młodziutkiej, uroczej synowej.

qbard | 2017-05-27

Tibor Dery napisał tę powieść w formie autobiograficznych zapisków do szuflady starzejącego się człowieka (tak naprawdę prawda miesza się tu z fikcją literacką). W wesołych wątkach czuć nutę strachu przed starością i zniedołężnieniem. Poznajemy "z pierwszej ręki" proces starzenia się. Ale jest i przeciwstawna siła młodości w postaci jego syna Tamasa i synowej Catherine, która staje się oczkiem w głowie teścia.

femina-indocta | 2013-01-25
Na półkach: Przeczytane, Madziarskie