Drżące zmysły, czyli 101 doznań miłości

Seria: Szczypta Pieprzu
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
afrodyzjaki, pseudopsychologia,
poradniki

Różnorodność zmysłowych doznań może być ogromna. Wystarczy, że popuścisz wodze fantazji, obudzisz uśpione zmysły, otworzysz alkowę przed powiewem egzotyki i natychmiast zapomnisz, co to rutyna. Bowiem seks to jedyna w swoim rodzaju konstelacja zmysłów: dotyku, wzroku, smaku, węchu, słuchu, a także... zmysłu magicznego. Nie wzbraniaj się przed eksperymentowaniem. Książka ułatwi Ci pozbycie się zahamowań i kompleksów. Poznasz smak witalizujących potraw, moc porażających zmysły afrodyzjaków i zapach podnoszących temperaturę uczuć ziół i miłosnych eliksirów. Dzięki tej książce dowiesz się też, jak kochali piękni, sławni i bogaci: Napoleon, Casanova, Marlena Dietrich, Evita Peron. Miłość to sztuka, której sekrety należy poznawać przez całe życie.

Larysa | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości - intrygujący opis z tyłu i nietuzinkowa okładka bardzo szybko przyciągnęły mój wzrok i przy wyborze książek do recenzji zdecydowałam się na "Drżące zmysły". I wcale nie żałuję - bogato wydana książka umiliła mi czas w nudny dzień i pouczyła co do "niektórych" spraw.

Cała książka podzielona jest na trzy duże części, które to dzielą się jeszcze na podrozdział typu: Pożeranie oczami, czyli seks we wzroku, Elektryczny dreszcz... czyli seksowny dotyk czy Szósty zmysł - miłość wyczarowana. Każdy jest bogato opisany przez autorkę w łatwym i przystępnym języku, do tego wzbogacony wierszami, które to są miłym odnośnikiem co do samej treści.

Lektura nie jest typowym poradnikiem który mówi nam co robimy źle i jak to poprawić, wręcz odwrotnie. Są to czyste przesłania autorki, jej obserwacje ubrane w słowa i połączone z doświadczeniem życiowym i zdobyta wiedzą. Idealnie odsyła nas do wierszy czy też ludzi sławnych - i to spodobało mi się najbardziej....

Natula | 2012-08-17
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

„Miłość to zmysły – tęsknota i szaleństwo Nie można ich odłożyć na półkę; życie bez nich jest jałową pustynią i jednym wielkim lękiem oraz niespełnieniem”[str. 9]

Nie sposób nie zgodzić się z powyższym tekstem. Natura obdarzyła nas pięcioma zmysłami, które w nadzwyczajny sposób wpływają na nasze odczucia, a tym samym wiodą prym w relacjach damsko-męskich. Czuły dotyk, zmysłowy szept, przesiąknięty feromonami zapach, wpatrzone w nas oczy ukochanego, a do tego zapowiedź apetycznej, lekkiej kolacji odpręża i pobudza zmysły otwierając bramę do rozkoszy. Rozmaitość doznań jest ekscytującym doświadczeniem, wyobraźnia i odwaga w odkrywaniu nowych przeżyć jest doskonałym sposobem na wypędzenie rutyny ze swojej sypialni.

Dzięki książce Bogdy Balickiej „Drżące zmysły” dowiemy się o afrodyzjakach pochodzących z tradycji wielu kultur, autorka podaje przepisy na pyszne dania i desery, które są wspaniałym preludium do uczty zmysłów, poza tym znajdziemy wiele opisów właściwości ziół, owoców i...

fiendishfiancee | 2016-06-30
Angela | 2016-01-24