Winter

Okładka książki Winter Marissa Meyer
Okładka książki Winter
Marissa Meyer Wydawnictwo: Feiwel and Friends Cykl: Saga księżycowa (tom 4) fantasy, science fiction
Saga księżycowa (tom 4)
Feiwel and Friends
2015-11-10
2015-11-10
cinder saga księżycowa sciene fiction. antyutopia marissa meyer
Inne

Wyróżniona opinia i

Winter

przeczytanych książek 1978 napisanych opinii 461

Ładne zakończenie sagi. Cała seria opowiada o losach księżniczek w nieco innym wydaniu, więc znajdziemy tu wszystko co trzeba - królweskie rody, romanse, wiele przeciwności losu, a na koniec happy end :)
Książka jest okrutnie długa, ale czyta się ją wspaniale.

Książka jest okrutnie długa, ale czyta się ją wspaniale.

Od sceptycyzmu do ciekawości, aż po maleńki niedosyt.
Tak przebiegała moja droga z Sagą Księżycową.
Czy bohaterowie mogli być bardziej dopracowani? Mogli.
Czy miłość przedstawiona w tej sadze trąciła trochę tanim romansidłem? Trąciła.
Czy zakończenie powinno być bardziej rozwinięte? Powinno.
Jednak połączenie tak dobrze nam znanych historii księżniczek w jedną spójną całość i przeniesieni ich w inny świat wyszło autorce bardzo dobrze.
Oczywiście mam kilka zastrzeżeń, ale myślę, że jako całość Saga Księżycowa się broni.

Od sceptycyzmu do ciekawości, aż po maleńki niedosyt.
Tak przebiegała moja droga z Sagą Księżycową.
Czy bohaterowie mogli być bardziej dopracowani? Mogli.
Czy miłość przedstawiona w tej sadze trąciła trochę tanim romansidłem? Trąciła.
Czy zakończenie powinno być bardziej rozwinięte? Powinno.
Jednak połączenie tak dobrze nam znanych historii księżniczek w jedną spójną...

Cinder, Scarlet, Cress i Winter. Jacie, nie zapomnę o nich. Cieszę się, że je poznałam i mogłam czytać o tym jak walczą o Księżyc oraz trzymać za nie kciuki. Każda z nich była inna i do polubienia.

W tej części akcja trochę się mi ciągnęła. Miałam czasami wrażenie, że było trochę nudno, ale potem to przechodziło i wciągałam się na nowo.

Oceniając cały cykl, mogę stwierdzić, że fabuła okazała się dość wciągająca, choć ostatni tom mi się dłużył (mógłby być o 1/3 krótszy). Jak dla mnie za dużo nastoletnich scen romansowych, za dużo chaosu, biegania i dźgnięć nożami. Na szczęście w trakcie czytania przyzwyczaiłam się trochę do infantylnych i pełnych egzaltacji bohaterek.
Może dlatego nie podzielam zachwytów większości czytelniczek, bo nie lubię komedii romantycznych, ale pewnie poczytałabym ten cykl córce, gdybym ją miała ;)

Może dlatego nie podzielam zachwytów...

Koniec. Nastąpił definitywny koniec naszej baśniowej opowieści i księżniczce Cinder. Każda z postaci została świetnie skonstruowana i poprowadzona. Niby każdemu znane postacie ze starych bajek: królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Roszpunka, nie zabrakło także odpowiedników ukochanych każdej z księżniczek. Świetna na nowo opowiedziana historia która spłata różne baśnie w jedną niesamowita opowieść. Pełna jest ona zwrotów akcji, androidów, tak androidów. Nie czekaj tylko sięgaj za książkę. Bardzo polecam.

Trochę przerażał mnie fakt ile ta książka ma stron. Za mało wątków Cress i Thorna(są to moi ulubieni bohaterzy) a tak to szkoda, że nie dowiemy się jak dalej potoczy się produkcja prototypów ani jak rozwinie się sojusz pomiędzy ziemia A księżycem.

6,5, poprzednie tomy lepsze, ale i tak cała seria daje radę :).

6,5, poprzednie tomy lepsze, ale i tak cała seria daje radę :).

Fajne zakończenie całej serii.

Fajne zakończenie całej serii.

Czytając tę część, pogubiłam się na całego :P Mimo, że były tutaj postacie z poprzednich części, to dla mnie było za dużo imion i już sama nie wiedziałam, kto jest z kim, czy przeciw komu :P

Wielkie rozczarowanie. Zdecydowanie najsłabszy tom z serii. Historia przedstawiona w bardzo naiwny sposób, bohaterowie płascy, trudno ich polubić. Być może już ciężko czytać takie książki w wieku 25 lat, ale mając porównanie z innymi młodzieżówkami, ta wypada co najmniej słabo.