Cress

Cykl: Saga księżycowa (tom 3)
Wydawnictwo: Feiwel and Friends
Cinder
angielski
DarkFantasy

In this third book in the Lunar Chronicles, Cinder and Captain Thorne are fugitives on the run, now with Scarlet and Wolf in tow. Together, they’re plotting to overthrow Queen Levana and her army. Their best hope lies with Cress, a girl imprisoned on a satellite since childhood who's only ever had her netscreens as company. All that screen time has made Cress an excellent hacker....

Their best hope lies with Cress, a girl imprisoned on a satellite since childhood who's only ever had her netscreens as company. All that screen time has made Cress an excellent hacker. Unfortunately, she’s just received orders from Levana to track down Cinder and her handsome accomplice.

When a daring rescue of Cress goes awry, the group is separated. Cress finally has her freedom, but it comes at a high price. Meanwhile, Queen Levana will let nothing prevent her marriage to Emperor Kai. Cress, Scarlet, and Cinder may not have signed up to save the world, but they may be the only hope the world has.

źródło opisu: Amazon.com

mclena | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

"Even in the Future the Story Begins with Once Upon a Time."

Świetna kontynuacja!

Naprawdę bardzo dobrze się czyta, nie nudzi, cały czas coś się dzieje, Całość zmierza spójnie do wielkiego finału, który na obecną chwile okazuje się całkiem sporym kolosem. Ten tom zajął mi trochę dłużej, bo jakoś ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu i przwlekłe zmęczenie, więc czytałam po kilka rozdziałów dziennie, przez co jestem troszeczkę przytłoczona rozmiarem fabuły. Pod koniec łapałam się nawet na tym, że coś mi gdzieś uciekło, bo myśli jakoś nie mogłam zebrać, przez co też przyjemność z czytania osłabła, dlatego ostatni tom odpuszczę sobie na pare dni, chociaż nie powiem kusi bardzo, zwłaszcza po takim finiszu w "Cress" i ogromną ilością pytań o przyszłość bohaterów.
"Saga Księżycowa" jest bardzo atrakcyjnym cyklem zarówno pod względem historii, jak i barwności głownych bohaterów oraz napięcia akcji, ale co rzuciło mi sie w oczy, to to, że tutaj postacie mają naprawde bardzo dużo pod...

Jestem zachwycona! Może nie tak bardzo, jak przy poprzedniej części, ale z całą pewnością jest to dobra kontynuacja, historia jest ciekawa i spójna i zmierza swoim tempem do finału, który mam nadzieję, będzie mi również dane niebawem poznać.

O czym w tej części? Cinder, Scarlet, Wilk i Kapitan Thorne łączą swoje siły, aby w końcu obalić rządy okrutnej królowej Levany (aczkolwiek ‘okrutna’ to bardzo delikatnie powiedziane), chcą uratować świat i obsadzić na tronie Luny jego prawowitą księżniczkę. Książe Kai tymczasem jedyne dobre wyjście z sytuacji dostrzega w małżeństwie z Levaną, czemu nasi przyjaciele są absolutnie przeciwni, ale czy uda im się powstrzymać bieg wydarzeń? I czy tym samym mają szansę zapobiec wojnie, której widmo wisi nad Ziemią i która pochłonie miliony istnień ludzkich?

Poznajemy również dokładniej Cress, lunarską skorupę, zamkniętą od siedmiu lat w satelicie, niczym Roszpunka w swojej wieży, której zadaniem były różne hakerskie czary mary dla królowej,...

creatures | 2015-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2015

Nadal nie mogę uwierzyć jakim trzeba być wydawnictwem aby wydając 2 poprzednie tomy, nie wydać kolejnych. Może Ci się wydawać, że po wcześniejszym zdaniu wcale, a walce nie czuć zdenerwowania. A wcale tak nie jest ! Jestem strasznie wściekła. Nigdy nie wciągnęłam się tak bardzo w fabułę. Kto by się nie oparł bajki połączonej z science-fiction? Dwa tomy sagi księżycowej przeczytałam w niecałe 1,5 dnia. „Scarlet”…i takie zakończenie… Po prostu musiałam znaleźć jakiś sposób aby poznać dalsze przygody Cinder. Nie było innej opcji.
Trzeba przeczytać „Cress”. Książka wspaniała. Wartka akcja. Idealnie wykreowani bohaterowie. Sytuacje, w których od śmiechu można przejść do smutku. Pierwszy raz czytałam powieść po angielski. Przyznam się, że na początku było trudno, no ale potem. „Cud malina” NIE mogłam się oderwać. Było wiele momentów zaskakujących nawet dla takiego mola książkowego jak ja. „Cress” na pewno lepsza pod względem akcji niż poprzedniczki, co i tak jest wielkim osiągnięciem...

Rose | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Na wstępie powiem jedno- wydawnictwo Egomont popełniło nie duży, a KOLOSALNY błąd nie wydając tej książki.

Saga Księżycowa zaczarowała mnie od pierwszej strony Cinder i z każdą kolejną czarowała coraz bardziej. Zakochałam się w świecie przedstawionym, w wartkiej akcji, niewymuszonym humorze i wspaniałych, pełnokrwistych bohaterach; dlatego po skończeniu Scarlet wprost umierałam ze zniecierpliwienia, żeby tylko dowiedzieć się co dalej. Jednak kiedy już kupiłam Cress w Londynie i przywiozłam ją do domu, trochę zajęło mi dosłowne zabranie się za nią; być może chodziło o jej dość onieśmielającą objętość (jeszcze nigdy nie przeczytałam ponad 500 stronnicowej książki po angielsku, w dodatku książki Marissy nie są napisany najprostszym językiem), a może o to, że trochę się bałam, że Cress nie dorówna swoim zachwycającym poprzedniczkom.
Oczywiście byłam w błędzie. Zaczęłam tę książkę wczoraj, skończyłam dzisiaj i wszystko, o czym jestem w stanie myśleć to: CINDER! SCARLET! WOLF! THORNE!...

Energia | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Trzecia część "Sagi Księżycowej" w której tym razem historia tyczy Roszpunki.

1/4 książki była wstępem, która ogólnie naświetlała najważniejsze fakty, które miały miejsce w poprzednich częściach, a także przedstawiając bliżej Cress. Następnie do prawie połowy książki ogólnie było nudno, dlatego ciężko mi się czytało, ze względu na to, że dużo skupiało się wokół Cress, do której do pewnego momentu współczułam i byłam wyrozumiała, ale potem przez jej myśli i bycie pierdołowatą, zaczęła mnie irytować. Następnym powodem było to, że było wiele powtórzeń tego, co zostało wspomniane kilka linijek, paragrafów wcześniej. Głównym minusem tej części jest zbyt duża ilość dłużyzn, która po połowie książki wreszcie powoli ustępuje napięciom jakie wywoływały zawarte tam sytuacje.

Wystepuje bardzo duża ilość dialogów, czasami były nudnawe, ale najczęściej trzeba było dobrze się wczytać by zapamiętać różne rzeczy, aby móc orientować się w dalszych wydarzeniach.

To tyle z minusami, dalej opisuję...

Nie wiem, co mam powiedzieć o tej książce! Niesamowita czy inne takie synonimy to po prostu zbyt małe słowo! Ta książka jest genialną kontynuacją serii i naprawdę nie wiem, dlaczego nie chcą jej wydać w Polsce...
Wciąga bez reszty; sprawia, że zapomina się o całym świecie, bohaterów nie da się nie lubić, a do tego fabuła jest tak bardzo przemyślana, że nie ma szans na żadne nieścisłości! ^_^
U w i e l b i a m!! ^_^
POLECAM WSZYSTKIM!! ^_^

Martinaza | 2014-02-07

Z czystym sercem mogę powiedzieć, że to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam :D Świetni bohaterowie, z których każdy jest inny, wartka akcja, mnóstwo niespodziewanych zwrotów wydarzeń. W przeciwieństwie do poprzednich, tę część przeczytałam po angielsku i jestem pod prawdziwym wrażeniem języka, którego używa pani Meyer.
Polecam "Cress" i "Sagę Księżycową" każdemu, kto szuka dobrej lektury na zimowe wieczory, przy której na pewno nie będzie się nudził.
Szkoda tylko, że premiera "Winter" jest dopiero za rok :(

Napisałam do Marissy Meyer na temat wydania Cress w Polsce. I odpisała(!! :D ), że Egmont wyda również Cress i Winter,ale przetłumaczenie na polski zabiera im więcej czasu. Yeah! Już nie mogę się doczekać trzeciej części, a w przeciwieństwie do niektórych osób nie zabrałam się za nieoficjalne, internetowe tłumaczenie, więc jestem niezmiernie ciekawa,co wydarzy się w tej części.

FraniaS | 2014-04-04
Przeczytana: kwiecień 2014

Trzecia część serii sagi księżycowej Marissy Meyer. Jak poprzednie książki i ta opiera swoją fabułę na jednej z klasycznych bajek. Tym razem padło na historie Roszpunki.
Oczywiście fajne jest to, że nie trzeba znać danej bajki, żeby zrozumieć historię, ale fajnie jest co jakiś czas odkrywać jak poszczególne elementy danej bajki są odzwierciedlane w fabule.
Cinder wciąż planuje obalenie królowej Levany i za wszelką cenę stara sie przeszkodzić w ceremonii ślubnej, która ma być początkiem końca…Niestety, całe przedsięwzięcie okazuje się być trudniejsze do zrealizowania niż bohaterowie myśleli…
Jak zwykle, w takiej historii muszą pojawić sie komplikacje, w tym przypadku nawet spore, ale przecież o to chodzi…napięcie musi rosnąć i trzymać czytelnika w niepewności do samego końca, inaczej byłoby zbut nudno :-).
W calej książce najbardziej uwielbiam postać Iko, ktora w najbardziej nieoczekiwanych i trzymajacych w napięciu chwilach, rozbawia czytelnika swoją barwną osobowością.
Muszę...

LaylaA | 2016-01-23
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Uwielbiam Sagę Księżycową, a kiedy okazało się że kolejny tom czyli Cress nie zostanie wydany w Polsce byłam przerażona. Ale nic nie stanie mi na przeszkodzie aby skończyć tą serię :)

W tym tomie Cinder razem z kapitanem Thornem łączy siły z Scarlet i Wilkiem w celu zapobiegnięcia ślubu cesarza Kaia i królowej Levany oraz obalenie złej królowej z lunarskiego tronu. Na pewno nie ułatwia im to że Cinder jest poszukiwana na całym świecie i Levana nie podda się tak łatwo. Ich największą nadzieję jest dziewczyna uwięziona w satelicie, która ma ogromny talent hakerski, Cinder postanawia pomóc dziewczynie uwolnić się z satelity. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli, kapitan razem z Cress zostają uwięzieni w satelicie która z ogromną prędkością zbliża się ku ziemi, Scarlet zostaje porwana przez Lunarów, a Cinder zostaje razem z rannym Wilkiem na statku, którym na dodatek nie umie latać.

" - This Scarlet... you're in love with her, aren't you?
- She's my alpha."

Trzeba to...