Tajemnice mózgu

Wydawnictwo: Świat Książki
Sławosz

Jarosław Wiśniewski | 2015-11-28

Bogactwo ilustracji, mnóstwo ciekawostek, wiele interesujących informacji, piękna szata graficzna - tak w skrócie można opisać tę bardzo dobrą książkę opisującą ludzki mózg. Jest to jedna z książek ze znakomitej serii "Labirynty wiedzy".
Książka składa się z pięciu głównych części. Pierwsza ma tytuł "Na tropach procesów myślowych" i podaje wszelkie podstawowe informacje o mózgu. Druga omawia budowę mózgu. Trzecia traktuje o odbiorze i wysyłaniu sygnałów. Kolejna część mówi o potędze rozumu, ostatnia o stanie ducha w związku z naszym mózgiem. W książce znajdują się dziesiątki bardzo dobrze, starannie dobranych ilustracji. Ciekawe i przystępnym językiem napisane wszystkie teksty w tej książce - to kolejny niewątpliwy jej atut.
Książkę można czytać od początku do końca lub wyrywkowo, tylko to co nas akurat zainteresuje, zaintryguje. Warto tę książkę mieć w swojej domowej biblioteczce. Bardzo dobry poziom merytoryczny, wyróżniająca się szata graficzna. Pochwał dużo, więc ocena ogólna...