Wspomnienia oświęcimskie

Tłumaczenie: -
Książka jest przypisana do serii/cyklu "-". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Auschwitz, Oświęcim, Holocaust
literatura faktu
Josz

Autorka książki wspomina pobyt w krakowskim więzieniu przy ulicy Montelupich, gdzie sprzątała sale przesłuchań. Stamtąd zostaje przewieziona do Oświęcimia. Z jej opisów dowiadujemy się jak wyglądało życie na żeńskim oddziale obozu w Auschwitz.

źródło opisu: -

źródło okładki: -

Sooki | 2013-08-04
Przeczytana: sierpień 2013

Jest to kolejna książka o tematyce obozów koncentracyjnych,po którą sięgnęłam i dalej nie mogę pojąć jak hitlerowcy traktowali więźniów.
Takiego piekła doświadczyła Antonina Piątkowska autorka "Wspomnień Oświęcimskich". Opisuje w niej swoją działalność na początku wojny, więzienie na Montelupich i życie w obozie.Jednak nie skupia się na swoich zasługach takich jak pomaganie więźniom,ale przytacza wydarzenia,w których bardziej poświęcali się inni.
Jest to poruszająca opowieść o odwadze,pragnieniu walki,altruizmie.
I jak tu ocenić gwiazdkami taką jak i wszystkie inne książki dotyczące czyjegoś prawdziwego koszmaru doświadczonego w obozie koncentracyjnym?