Początki teologii Kościoła

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Teologiczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-010-3
religia
puszczyk

Drugie, gruntownie przepracowane i uzupełnione, wydanie podręcznika teologii patrystycznej. Książka zachowuje układ wydania pierwszego. Rozpoczyna się od przedstawienia początkowego okresu, kiedy chrześcijaństwo było niezrozumiałą nowością. Następnie omawia cały rozwój teologii w kluczu katechumenalnym, tak jak nowi członkowie Kościoła ją pojmowali. Zaczyna się więc od katechumenatu i chrztu, od rzeczywistości Kościoła z różnorakimi formami życia w nim, poprzez poznawanie objawienia o Jezusie Chrystusie, Bogu Ojcu i Duchu Świętym, poprzez refleksję nad dziełem stworzenia, aż po eschatologiczne nadzieje. Książkę kończy słownik osób, na które autor się powołuje, oraz słownik ważniejszych terminów. Uzupełnieniem są indeksy: biblijny oraz indeks autorów, w którym autor podaje imiona pisarzy starożytnych i tytuły dzieł omawianych w książce. Należy podkreślić, że autor odwołuje się w książce do najnowszych publikacji i wydań tekstów starożytnych.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2007.

źródło okładki: www.wydawnictwowam.pl

Adrian | 2017-10-28