Najstarsze datowane inskrypcje słowiańskie X-XIII wiek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Sławosz

Inskrypcje słowiańskie były od dawna przedmiotem żywego zainteresowania historyków, archeologów, filologów i językoznawców. Są one bowiem ważnym źródłem do badań nad dziejami, kulturą i językiem Słowian, którzy w wyniku przesunięć ludnościowych i zasiedlenia nowych ziem w VI-VII wieku opanowali rozległe obszary Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej. Inskrypcje w znacznym stopniu poszerzają zasób źródeł podstawowych, często potwierdzają i uzupełniają wiadomości zawarte w tekstach rękopisów, są więc dodatkowym, a niekiedy jedynym źródłem informacji.

źródło opisu: http://www.press.amu.edu.pl/

źródło okładki: http://www.press.amu.edu.pl/