Amerykański matoł

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
dasio72

Autor opowiadań zawartych w zbiorze „Amerykański matoł” wprowadza czytelników w męską wędrówkę bohaterów po świecie i w głąb siebie. Każdy z nich przeżywa drugie, znacznie ciekawsze życie w marzeniach wspomnieniach i wyobraźni. Bezdomni z poczekalni dworcowej na amerykańskim południu, elektryk z Chicago, nowojorska prostytutka, czy samotny mężczyzna powracający do rodzinnego miasteczka na polskiej prowincji – to tylko kilka spośród postaci, które znalazły się w opowiadaniach. Autor prowadzi je niby utartymi ścieżkami, ale w każdym z opowiadań dociera do zaskakujących wniosków z głęboką autorefleksją i bezlitosną samooceną. To książka szczera i odważna przeznaczona zarówno dla mężczyzn, którzy z pewnością znajdą w niej własne rozterki i wątpliwości, jak i dla kobiet próbujących zrozumieć pozornie prosty męski punkt widzenia. „Amerykański matoł” na pewno im w tym pomoże. Michał Wichowski – ur. 1965, w Rawie Mazowieckiej, dziennikarz, autor popularnego bloga „Świat się śmieje”. www.michalwichowski.blog.onet.pl Ten zbiór opowiadań jest jego debiutem literackim. Zwiń

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl