Statki i okręty w Polsce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowy Wymiar". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Carta Blanca

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://www.cartablanca.pl

jarr74 | 2013-01-24
Przeczytana: 2013 rok

Mimo iż polska flota morska i śródlądowa swymi rozmiarami nie mogła konkurować z wielkimi światowymi potęgami na pewnym historycznym etapie była tak rozwinięta iż zaznaczała swoją obecność na wszystkich oceanach i większości mórz naszego globu. Nakładem Wydawnictwa Carta Blanca ukazał się znakomicie zilustrowany album autorstwa Marka Czasnojćia i Bohdana Hurasa zatytułowany „Statki i okręty w Polsce”, dokumentujący ten właśnie aspekt naszych dokonań. Na stronach siedmiu podzielonych tematyce rozdziałów i 450 zdjęciach zaopatrzonych w niezwykle ciekawe i wyczerpujące (zwłaszcza dla laika) opisy i komentarze zawarte zostały pełnomorskie i śródlądowe osiągnięcia Polski na tym polu. Zestawienie różnorodnych i różnorakich jednostek pływających pod nasza banderą, zbudowanych w Polsce i pływających pod flagami obcych państw oraz tych zawijających do naszych portów.

Dotyczy to zarówno floty okrętów wojennych, wielkich i majestatycznych statków pasażerskich i handlowych, wzbudzających...

Michał_K-ski | 2016-10-28
Miauczkov | 2017-05-14