Zamiast trawnika

Wydawnictwo: Działkowiec
838961555X
poradniki

Wszystko o roślinach okrywowych, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjny trawnik, ponieważ: tworzą trwałą, zwartą i estetyczną okrywę szybko rozrastają się mają dekoracyjne liście, kwiaty i owoce są odporne na deptanie szybko i łatwo można je rozmnażać mają niewielkie wymagania pielęgnacyjne i życiowe -są odporne na mróz, choroby i szkodniki są zdolne do samoodnawiania się bez ingerencji człowieka Ogromne bogactwo roślin okrywowych o zróżnicowanych wymaganiach siedliskowych sprawia, że nie ma praktycznie miejsca, które byłoby nieodpowiednie dla tego typu nasadzeń.