Of Poseidon

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Of Poseidon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Feiwel and Friends
angielski
SoLovely

Galen, a Syrena prince, searches land for a girl he's heard can communicate with fish. It’s while Emma is on vacation at the beach that she meets Galen. Although their connection is immediate and powerful, Galen's not fully convinced that Emma's the one he's been looking for. That is, until a deadly encounter with a shark proves that Emma and her Gift may be the only thing that can save his kingdom. He needs her help--no matter what the risk.

źródło opisu: http://us.macmillan.com

źródło okładki: http://us.macmillan.com

monishka90 | 2015-03-19
Przeczytana: 27 marca 2015

Świetna książka, aż żal, że nie została przetłumaczona i wydana w Polsce. Polecam

Ayona | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Of Poseidon to pierwsza część "podwodnych" przygód Emmy i Galena. Mieliśmy wampiry,mieliśmy wilkołaki czy anioły teraz nastała moda na syreny... I tym sposobem Anna Banks wciąga nas w podwodny świat, zamieszkały przez różne królestwa syren (na pewno wiemy o 2). Historia jest błacha i przewidywalna,niemniej jednak urok i charakret głównej bohaterki rekompensuje resztę. Zresztą kreacja głównych bohaterów (mam tu na myśli rónież Galena, jego siostrę czy jej "męża) to największa zaleta tej książki.
Historia rozpoczyna się od przypadkowego spotkania, a może raczej zderzenia twarzy Emmy z klatką piersiową Gallena ;) Na marginesie dodam, że zderzeń,potknięć i upadków w wykonaniu Emmy będzie wyjątkowo dużo:)))
Powoli obserwujemy jak Gallen mnie lub bardziej nieudolnie próbuje się zbliżyć do Emmy, a Emma powoli odkrywa prawdę o sobie i swoim pochodzeniu.
Polecam tę książkę. Co prawda arcydziełem nie jest, ale ma urok, jest wyjątkowo dobrze napisana i co najważniejsze zarówno historia jak...

Dzika_Róża | 2015-05-04
Przeczytana: 13 maja 2015

Powie szczerze że autorka zaskoczyła mnie pozytywnie, napewno sięgnę po część drugą :))

nata5551 | 2016-07-28
Przeczytana: 26 lipca 2016

To pierwszy tom z cyklu: The Syrena Legacy.
Bardzo dobra książka, szybko się ją czyta. Historia bardzo wciągająca i pełna morskich opowieści.
Książka opowiada o Emmie i Galenie (syrenie - księciu z królestwa Trytona).
Młody książę po informacji od zaprzyjaźnionego człowieka, że pewna syrena przebywa na lądzie łamiąc prawo, postanawia to sprawdzić. Tyle że Emma nie jest do końca syreną, człowiekiem też nie - więc czym jest i dla czego Galen czuje do niej przyciąganie?
Żeby zdobyć odpowiedzi przeczytajcie książkę. :)
W książce także jest pokazany stosunek syren do ludzi.
Troszkę zaspoileruję i napiszę, że historia Nali i Groma (Legacy Lost- tom 0.5) przybiera nieco inne zakończenie niż w opowiadaniu wprowadzającym do cyklu.
Na pewno kiedyś sięgnę po nią ponownie, a na razie biorę się za kolejne części.
Polecam.

czarna1313 | 2018-01-31