Super dieta 26 - stwórz swoje marzenia

Okładka książki Super dieta 26 - stwórz swoje marzenia Sandra Czeszejko-Sochacka
Okładka książki Super dieta 26 - stwórz swoje marzenia
Sandra Czeszejko-Sochacka Wydawnictwo: Psychoskok poradniki
poradniki
Super dieta 26 - stwórz swoje marzenia
Psychoskok
2013-01-01
2013-01-01
dieta dieta punktowa super dieta 26 Czeszejko-Sochacka

Jest to książka niedługa, bo licząca 102 strony. Można przebrnąć przez nią dość szybko. Dla leniwych plusem mogą być wyszczególnione "złote myśli",które z grubsza nakreślają treść zawartą na danej stronie.
Autorka proponuje nam walkę z nadwagą za pomocą 6 kroków:

1. Motywacja
2. Wzmocnienie systemu nerwowego
3. Wybór odpowiedniej diety
4. Systematyczny wysiłek fizyczny
5. Zabiegi odchudzające
6. Stylizacja stroju i wizażu

W kolejnych rozdziałach punkty te są szerzej omawiane, z naciskiem na motywację oraz dietę. Muszę przyznać, że książka wydaje mi się przyzwoita. Zwłaszcza do gustu przypadł mi rozdział o motywacji oraz wzmacnianiu systemu nerwowego. W książce zawarte są: cenne rady pomagające wykształcić dobre nawyki żywieniowe, tabela produktów niskokalorycznych, tabela produktów wskazanych/ niewskazanych, krótkie opisy warzyw i owoców szczególnie istotnych w codziennej diecie.
Książkę oceniam jako bezpieczny zbiór bardziej i mniej rozpowszechnionych zasad głoszonych przez dietetyków. Jak już wspomniałam książka zawiera 102 strony, natomiast sporo jest w niej zagadnień tak więc, niektóre zostały poruszone jedynie hasłowo (aktywność fizyczna, wizaż, zabiegi kosmetyczne). W przypadku tych zagadnień książkę można potraktować jako źródło inspiracji do dalszego poszerzania wiedzy :)

Zapraszam do zapoznania się z jeszcze szerszą recenzją na moim blogu: http://zdrowe-smaki.blogspot.co.uk/2014/01/recenzja-super-dieta-26-stworz-swoje.html

Autorka proponuje nam walkę z nadwagą za pomocą 6 kroków:

1. Motywacja