Księga rekordów seksualnych

839000040272x
Seks, Osiągnięcia, Rekordy
popularnonaukowa
XanaX

Rekordy, osobliwości, to, co się zdarzyło po raz pierwszy... słynne, dziwaczne, wyjątkowe... fenomeny, wybryki natury, anomalia - wszystko to budzi ciekawość, zdumiewa. W podobny sposób angielski filozof David Hume mówił o typowym dla człowieka "pociągu do rzeczy cudownych", tendencji, która w dziejach ludzkości kazała niewidomej grać rolę jasnowidzącej, a dotkniętym albinizmem dzieciom...

Rekordy, osobliwości, to, co się zdarzyło po raz pierwszy...
o typowym dla człowieka "pociągu do rzeczy cudownych", tendencji, która w dziejach ludzkości kazała niewidomej grać rolę jasnowidzącej, a dotkniętym albinizmem dzieciom oddawać boską cześć.
Seks nigdy nie przestanie fascynować ludzi. Jako istoty obdarzone popędem seksualnym, kobiety i mężczyźni rzadko pozostają obojętni na głos libido. A mimo wszystko, ten naturalny impuls może ulec wypaczeniu, wywołując
zaburzenia seksualne, cierpienia osobiste czy też oburzenie moralne środowiska. Zdrowe podejście do spraw seksu może być potraktowane jako dewiacja, odchylenie, choroba.
Wychodzi na to, że seks jest potężną siłą, nazbyt mocno osadzoną w biologii, by ją lekceważyć. Potrzeba seksualna jest wrodzona i chociaż ulega ewolucji wraz z wiekiem człowieka, gotowość do jej zaspokajania nie ustępuje prawie nigdy.
Idea "rekordów" seksualnych albo "superlatyw" łączy ewokacyjne sfery czegoś wyjątkowego i erotycznego:
superlatywy seksualne mają podwójną moc...

źródło opisu: Wydawnictwo Pandora 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anezka | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Jeśli ktoś się spodziewa, że przeczyta w tej książce która z aktorek porno jako pierwsza brała udział w podwójnej penetracji, to się rozczaruje.
Opisane są tu raczej dziwactwa natury i szaleństwa człowieka. Typu największy biust, hermafrodytyzm, największe jądra, najdłuższe włosy łonowe.., nie może też zabraknąć gejów i lesbijek. Przetaczamy się przez literaturę i sztukę, mijamy reklamę oraz świerszczyki. Pojęcie "śmigacz" oraz "śmiganie" nabiera nowego znaczenia.

Czy książkę warto polecić? Tylko dla ludzi ciekawych, jak jest we wprowadzeniu napisane: "Mamy nadzieje, że lista niezwykłości, rekordów, popisów itp. posłuży informacją,.. czy też po prostu rozweseli."

Andrzej | 2016-10-03

Zabawna książka z ciekawostkami dotyczącymi ludzkiej seksualności.

ignac74 | 2018-05-20
Na półkach: Życie, Przeczytane