Zgłosuj na książki roku 2017

83-86328-24-X
malarstwo polskie
sztuka
Agni

Malarski świat Tadeusza Makowskiego to świat dzieci. Świat niepowtarzalny, stworzony na kształt jego poetyckiej wyobraźni. Ale jego dzieci to nie zwykłe małe istoty, pokazane w "dziecinnych" sytuacjach, ujmujące, bo małe, naiwne, bezbronne, odrealnione w swym ludzkim kształcie. Dzieci te obdarzone są kształtem drewnianej, ludowej kukiełki, o rysach, jak na kukłę przystało, uproszczonych, ledwie narysowanych. [...] W ich świecie znajdują się gdzieniegdzie i osoby dorosłe, stare, a nawet bardzo stare, ale i one "widziane są oczyma ludzi do lat sześciu", którzy godzą się na każdą nierealną formę, nierealną sytuację, gdyż wolą bajkę od rzeczywistości, "prawdę fikcyjną" od "prawdy realnej" (z Wprowadzenia)

źródło opisu: http://www.kluszczynski.com.pl/u_more.php3?b=9&id=1358875591601214

źródło okładki: http://www.kluszczynski.com.pl/u_more.php3?b=9&id=1358875591601214

Izabels | 2014-03-06
Agni | 2013-01-22