Krzywe zwierciadło. O manipulacji w mediach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
rainbowside

Autor próbuje przedstawić pewne wybrane zjawiska i metody, związane z wpływem klasycznych mediów na świadomość społeczną.
Znany dziennikarz, odkrywa przed czytelnikami tajniki manipulacji, propagandy i narzucania ludziom określonego odbioru świata w środkach masowego przekazu. W sposób ciekawy komentuje między innymi tzw. aferę Rywina.

źródło opisu: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej , 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Katrina | 2017-02-02
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Manipulacja może być bardzo ciekawym tematem, dlatego za lekturę zabrałam się naprawdę chętnie: nie sądziłam, by odkryła przede mną coś niezwykłego, ale uznałam, że może poznam dzięki niej kilka ciekawych przypadków. Jak się okazało, Krzywe Zwierciadło. O manipulacji w mediach niby spełniała moje założenia, ale przy tym była dla mnie jedną z bardziej irytujących lektur, które poznałam w ostatnim czasie. Spytacie czemu? Zaraz Wam waśnię.
Autor pisze o dziennikarstwie oraz temu, jak działa manipulacja w mediach, czyli miejscu pracy dla osób o tej profesji. Obrał sobie jednak niełatwy temat. Propaganda obejmuje w końcu nie tylko same media, ale również politykę, sam sposób działania państwa, psychologię oraz wiele innych pokrewnych zagadnień. Nie można mówić o manipulacji nie wiedząc, jak te rzeczy działają: a niestety, pan Maciej Iłowiecki zdaje się wiedzieć o tym mniej niż ja, mimo, że przecież żaden ze mnie socjolog, czy ekonomista. Niestety, jeśli autor czegoś takiego uznaje, że...

czytacz | 2014-05-15

Fragmenty aspirujące do roli podręcznika nudzą. Cenne są za to opisy i analiza przykładów. Niestety część już trąci myszką, treści przydałoby się odświeżenie.

ayana-chan | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016