Czarna wdowa

Seria: Crime Classic
Wydawnictwo: Da Capo
Black Widow
Łazanka

Pod nieobecność żony, sławnej aktorki, nowojorski producent teatralny spotyka na przyjęciu młodą pisarkę. Niewinna znajomość przeradza się w nie kończący się koszmar. Oskarżony o zbrodnię i poszukiwany przez policję Peter Duluth musi oczyścić swe imię i znaleźć prawdziwego mordercę.

źródło opisu: Da Capo, 1993

źródło okładki: zdjecie autorskie

yaola | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

..."Nanny Ordway poznałem na jednym z przyjęć Lottie Martin. Wszystko zaczęło się zupełnie banalnie i wcale nie zapowiadało tylu nieszczęść. .."
Tak zaczyna się ta książka. Po przeczytaniu tych dwóch zdań ja byłam zaciekawiona, tym bardziej, że nie jest to romans.
Świetna historia kryminalna, gdzie króluje zasada - przyjaciół poznaje się w biedzie nie do końca się sprawdza, bo jak tu odróżnić tych prawdziwych

Shimik | 2016-01-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia na początku wygląda bardzo ładnie. Jednak później po śmierci Nanny sprawa mocno się komplikuje. Wszyscy zaczynają oskarżać głównego bohatera, że to on popchnął ją do samobójstwa. Czytelnik wie jednak jak to wyglądało na prawdę i te wszystkie oskarżenia wydają się surrealistyczne. Prawdę mówiąc, jeśli znam już prawdę to oszczerstwa niezmiernie mnie denerwują. Po co utrudniać sobie życie, czy nie jest ono już wystarczająco skomplikowane? Spiski i intrygi potrafią człowiekowi zniszczyć życie. Więc pytam się jaki to ma k** sens? Takie zachowania jak zostały tutaj zaprezentowane potrafią wprowadzić w doła! Uznaję, że książka jest dołująca. Chociaż początkowo do momentu śmierci bardzo mi się podobał i myślałem, że będę bardzo zadowolony z lektury. Po śmierci wszystko się zmieniło i przestało mi się podobać. Nie jestem zadowolony z tej książki!

Athoualia | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Duluth, ty nieodpowiedzialny człowieku! Nadgorliwość nie popłaca - na pewno nie w stosunku do młodych pisarek ;) Dobrze się czytało, książka na jedną noc. Akcja wciąga.
Tylko główni bohaterowie Iris i Peter - zachowują się coraz gorzej z kolejnym tomem, porządne małżeństwo... jasne...

Babcia Gąska | 2017-10-07
Dama | 2017-09-22