Tylko wzruszenie

Wydawnictwo: Magazyn Literacki
83-85665-34-X
poezja
Agni

Po wielu latach namysłu i poszukiwań nowego słowa współbrzmiącego z nowym czasem otrzymujemy znamienny zbiór: dokument życia wewnętrznego poety i przemian w świecie symboli mentalnych zbiorowości. W nowatorski sposób rozwinięty został wątek poezji wiernej prawdzie: "tyle tylko po nas/ ile wymówimy z siebie" za pomocą żywej tkanki wiersza. Zabiegiem artystycznym zwracającym uwagę jest metafora: wibrująca bólem, za każdym razem własna, niepowtarzalna wobec siebie i innych. (Jan Zdzisław Brudnicki)

źródło opisu: Okładka książki

Katarzyna | 2014-05-12