5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Damian

Fundacja Energia dla Europy wydała publikację „Jaka Europa?”. W książce można znaleźć zapis niezwykle ciekawej dyskusji jaką Fundacja zorganizowała 20 grudnia ubiegłego roku, a do której wprowadzenie wygłosili trzej byli marszałkowie Sejmu, a uczestnikami byli m. in. politycy, dziennikarze i publicyści. Dyskutowaliśmy o pomysłach zmiany traktatu, reform instytucji unijnych, przyczynach kryzysu w Unii. Seminarium odbyło się w dniu 88. urodzin prof. Wiesława Chrzanowskiego, a wystąpienie, które wówczas wygłosił, było jednym z Jego ostatnich. W pierwszą rocznicę tamtego wydarzenia prezentujemy Państwu zapis dyskusji wzbogacony tekstami Pawła Kowal i Roberta Kuraszkiewicza, dr. Marka A. Cichockiego, dr. Stanisława Kluzy oraz Piotra Zycha. Publikacja zawiera również kalendarium działalności ideowo – politycznej i publicznej Marszałka Chrzanowskiego, którego pamięci dedykujemy niniejsze wydawnictwo.

źródło opisu: http://fede.org.pl/publikacja-jaka-europa/

źródło okładki: Fundacja Energia dla Europy 2012

Damian | 2013-04-19
Na półkach: 2013 - przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Dobrze pokazane różne punkty widzenia szeroko pojętej prawicy na pozycję Polski w Unii Europejskiej. Pod szerszą rozwagę.

joan-na | 2013-03-13
Mózg