Kruk i łabędź

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Averil

Stanisław Jachowicz urodził się 18 kwietnia 1796 r. w Dzikowie w niezamożnej rodzinie szlacheckiej, zmarł 24 grudnia 1856 r. w Warszawie. Całe swe życie poświęcił sprawie wychowania i nauczania. Uczył i wychowywał nie tylko jasnymi wykładami, nie tylko pouczeniami, lecz i — jakże urzekającym sposobem! — wierszem i piosenką. Cenił szlachetne postępowanie na co dzień, uczynność, pracę, człowieczeństwo powszedniego dnia. Swoje wiersze zamknął Stanisław Jachowicz w licznych zbiorkach.

Gdy bierzecie do rąk jego bajki, do dziś dnia żywe, do dziś dnia do Was przemawiające, pomyślcie o ich autorze, skromnym, lecz wielkiego serca człowieku.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Shirin | 2015-09-16
Przeczytana: 2015 rok

Piękna, barwnie ilustrowana opowieść nie tylko dla najmłodszych, która niesie ze sobą istotne przesłanie.

OlgaIda | 2015-11-13

Piękne ilustracje, przystępny tekst.

Lafka | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo