Społeczne ramy kultury. Monografia socjologiczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Agni

Praca ta jest wynikiem dążenia do powiązania teoretycznych koncepcji socjologii kultury z empirycznymi rezultatami szczegółowego, monograficznego badania...Mimo ograniczonego czasowo i przestrzennie zakresu badań cel pracy nie jest wąsko monograficzny. Nie chodzi tutaj o nakreślenie wiernego portretu życia kulturalnego jednego małego miasta powiatowego w Polsce, w połowie lat sześćdziesiątych, ale o przedstawienie pewnych procesów uważanych za typowe dla określonej dziedziny życia kraju i fazy jego rozwoju".

źródło opisu: Okładka książki

Marcin | 2017-08-04