Bracia Grimm. Wszystkie baśnie i legendy

Wydawnictwo: Rea
bursztynowa

Wyjątkowe, pięknie ilustrowane wydanie kolekcjonerskie słynnych baśni braci Grimm zawiera wszystkie zebrane i opracowane przez nich baśnie i legendy dziecięce.

Paweł Flisiński | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Pamiętam z dzieciństwa jak do snu miałem czytanego "Jasia i Małgosię", "Czerwonego kapturka" czy "Kopciuszka", sentyment jaki pozostał z tamtych dni zachęcił mnie by spróbować poznać WSZYSTKIE baśnie i legendy autorstwa braci Grimm -

- Pięknie wydane, aczkolwiek duże i opasłe tomisko trochę sobą onieśmielało, by jednak jakoś pokonać ten wielostronicowy las, postanowiłem książkę "jak za dawnych lat" czytać po jednej baśni/legendzie dziennie, przed snem. I tak stopniowo dotarłem do końca.

Krótki wstęp na początku pozwala dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o samych braciach Grimm jak i pochodzeniu historii. Czytając kolejne tytuły zauważało się jak wiele z nich jest do siebie podobnych, nieraz prawie identycznych różniących się tylko imionami bohaterów - te same zadania, te same przeszkody, ten sam morał, ta sama prawda - trzeba być dobrym, prawdomównym, dotrzymywać słowa, bogobojnym i pracowitym. Powtarzane tyle razy - zostawało w pamięci coraz bardziej. W pewnym momencie...

Herbaciarka | 2013-10-20
Przeczytana: sierpień 2013

Baśni Braci Grimm w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać, bo każdy zna ich przynajmniej kilka. Niezwykłe, wspaniałe i magiczne - można po nie sięgnąć w każdym wieku.

Gdy dowiedziałam się, że wydano na nowo "Wszystkie baśnie i legendy" musiałam tą książkę mieć w swojej kolekcji. Gdy w końcu ją zakupiłam nie odłożyłam na półkę dopóki całej nie przeczytałam. A naprawdę było co :) Samo wydanie jest naprawdę wyjątkowe - grube tomisko, szyte i odpowiednio oprawione, zawierające prześliczne ilustracje i ładną czcionkę. Wszystkich baśni i legend jest 200, ale szybko się je czyta, bo są ciekawe i wciągające.
Nie zdziwiło mnie to, że legend nie znałam, ale byłam zszokowana faktem jak wielu baśni tych dwóch wspaniałych braci nie znałam! Gdy minął szok związany z ilością baśni, następnym zdziwieniem była tematyka niektórych z nich - nie spodziewałam się czytania o śmierci, trupach i odciętych kończynach... Nie wiedziałam nawet, że takie baśnie istnieją.

Jedno jest pewne - księga jest...

konto_usuniete | 2015-09-19

Kolejny po Conanie Barbarzyńcy translatorski potworek od REA: tym razem mamy tłumaczenie niemieckich baśni z języka... rosyjskiego. Widzę kompletne wydanie Sherlocka od nich i aż się boję co tam z kolei jest;)

Krzysztof Bilski | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Rewelacyjny zbiór baśni autorstwa braci Grimm. Historie pełne humoru, ciekawych zdarzeń, morałów. Polecam każdemu miłośnikowi baśni.

eR_ | 2013-08-31

Nic dodać,nic ująć.