Południe: historia ekspedycji Ernesta Shackletona z lat 1914-1917

Wydawnictwo: Anima Ex Machina
South : the story of Shackleton's last expedition 1914-1917
978-83-935436-0-1
Julian

Po blisko 100 latach wreszcie w Polsce! Jedne z najpopularniejszych dzienników żeglarskich jakie kiedykolwiek zostały wydane. Przetłumaczone na wiele języków. Teraz dostępne są także po polsku! Wydanie wzorowane na pierwszej, oryginalnej edycji z 1919 roku. Oprawione w najwyższej jakości, niemiecką tkaninę, z srebrzystym tłoczeniem na froncie i grzbiecie - Południe, będzie wyśmienicie...

Po blisko 100 latach wreszcie w Polsce!

Wydanie wzorowane na pierwszej, oryginalnej edycji z 1919 roku. Oprawione w najwyższej jakości, niemiecką tkaninę, z srebrzystym tłoczeniem na froncie i grzbiecie - Południe, będzie wyśmienicie prezentować się na półce w każdym domu. Dołączona subtelna tasiemka pomoże zaznaczyć najciekawszy fragment lektury.
Niniejsza edycja zawiera blisko 40 zdjęć Franka Hurleya - uznanego fotografa ekspedycji Shackletona. Każde w niezwykły sposób oddaje życie codzienne jej członków. Książka zawiera również rozkładaną mapę wyprawy z czasów Ery Wielkich Wypraw Polarnych.

źródło opisu: http://poludnie-shackleton.pl/p1,poludnie-sir-ernest-shackleton.html

źródło okładki: http://poludnie-shackleton.pl/images/sample.jpg

Mariusz | 2017-04-17

Po przeczytaniu książki ,, Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona '' napisanej przez Alfreda Lansinga moje zainteresowanie dowódcą cudem ocalałej wyprawy na biegun południowy nie słabnie.

Raz jeszcze sięgam do lektury opisującej te niezwykłe , pełne grozy wydarzenia spisane w dziennikach w formie pamiętnika , które opowiadają o losach całej Ekspedycji.
Spisane wspomnienia zawierają także tragiczną relację z działań drużyny , która po drugiej stronie Antarktydy miała za zadanie zapewnić żywność i paliwo polarnikom przeprawiającym się przez kontynent.
Lektura uzupełniona jest unikatowymi zdjęciami fotografa podróży - Franka Hurleya , które w niezwykły sposób przedstawiają codzienne życie ludzi , których kapryśny los pozostawił na lodzie.

Dociekliwy_Kotek | 2014-03-17
Przeczytana: marzec 2014

Przede wszystkim - ta książka jest piękna. Nie wolna co prawda od drobnych typograficznych uchybień i edytorskich potknięć, ale wizualnie nadal zachwyca.
Gorzej z treścią, niestety. Tak naprawdę "Południe" to nie jest dziennik - to raczej wspomnienia z podróży, jaką odbył Shackleton, bardzo zresztą powściągliwy, lakoniczny i dość suchy. Nie dowiemy się, co czuli członkowie wyprawy, autor zachowuje sporą dyskrecję jeśli chodzi o potencjalne konflikty i nieporozumienia, o nadzieje i lęki, o rozczarowania i radości. To, co dziś najbardziej emocjonuje czytelników - zatonięcie Endurance, rejs Jamesa Cairda, przeprawa przez Georgię Południową - okazuje się niczym więcej, jak tylko epizodami w całej wielkiej przygodzie, ani mniej, ani bardziej ważnymi, a już na pewno nie takimi, które zasługują na bardziej kwiecisty styl albo pobudzanie wyobraźni czytelnika czymś poza suchymi faktami.
Na tym tle trochę lepiej prezentuje się relacja z losów wyprawy na Morze Rossa, ale trzeba przyznać, że...

Gedeon_Spilett | 2017-08-06
wwj | 2015-11-29