Szkocja. Podróże marzeń

Wydawnictwo: Agora SA
Insight guides. Scotland
Szkocja, przewodnik, podróże
salcella

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Agora, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ArtZ72 | 2016-12-12
Przeczytana: 2008 rok

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, których interesuje Szkocja, jej mieszkańcy, kultura i piękno krajobrazów tej najbardziej deszczowej krainy Europy. Tu dowiemy się m.in. jak ponad trzy wieki temu Szkocja stała się częścią Wielkiej Brytanii, przeczytamy o niesławnych rugach, które 200 lat temu przyczyniły się do wyludnienia szkockich wyżyn, o rewolucji przemysłowej, o majestatycznych zamkach, o szkockiej literaturze, malarstwie i sztuce nowoczesnej, o Nessie, o słynnej na cały świat whisky i wiele, wiele innych ciekawych informacji. Do tego - jak w całej serii - zamieszczono mnóstwo fotografii, a wszystkie ważniejsze miejsca zostały opisane i pokazane na mapach. Świetna i znakomicie opracowana książka - zarówno pod względem poznawczym, jak i jako przewodnik.

salcella | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Super książka, mnóstwo informacji i piękne zdjęcia. Dowiedziałam się chyba wszystkiego co chciałam o Szkocji, którą uwielbiam i która mnie fascynuje!

lusia1212 | 2016-06-11
Na półkach: 2015, Przeczytane