978-83-7620-701-8
Anna

Podręcznik „Prawo gospodarcze. Zagadnienia administracyjnoprawne” zawiera omówienie jednej z najbardziej reformowanych i rozwijających się w ostatnich latach gałęzi prawa, określanej jako publiczne prawo gospodarcze lub administracyjne prawo gospodarcze. W książce uwzględniono dorobek polskiej i unijnej myśli prawniczej oraz orzecznictwa. W obecnym wydaniu został dodany rozdział omawiający...

W obecnym wydaniu został dodany rozdział omawiający publicznoprawne problemy ochrony konsumentów. Ponadto zaproponowano nową koncepcję prezentacji zagadnień rynku finansowego.

W celu ułatwienia nauki wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odnalezienie w tekście książki pojęć z indeksu.

Opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa i administracji, może również służyć praktykom.

Podręcznik powstał w ramach Zakładu Prawa Gospodarczego i Bankowego Uniwersytetu Warszawskiego, kierowanego przez profesora tej uczelni, Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zespół Autorów to doświadczeni wykładowcy i praktycy, pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawct