Kwiaty, drzewa i inne rośliny

Tłumaczenie: Irena Wyrzykowska
Seria: Świat bez tajemnic
Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
Flowers, trees and other plants
Specynka

„Barwne, bogato ilustrowane książeczki […] starają się zaspokoić ciekawość dzieci i przybliżyć im wiedzę o życiu i świecie. Zawierają one proste, jasne odpowiedzi na podstawowe, często zaskakujące pytania, jakie dzieci stawiają sobie i rodzicom w rodzaju: dlaczego krew jest czerwona, co to są właściwie „czarne dziury” lub – dlaczego muchy mogą chodzić po suficie? […] Każdy tom zawiera...

Każdy tom zawiera odpowiedzi na ponad 30 podstawowych pytań, wiele informacji i ciekawostek, a także propozycje ciekawych zabaw, rozwijających umysł i wyobraźnię dziecka.”

Ósmy tom z serii ilustrowanych mini-encyklopedii dla dzieci i młodzieży „Świat bez tajemnic”. Książka przybliża młodym czytelnikom wiedzę o roślinach i grzybach, prezentując najrozmaitsze aspekty świata flory (jak: rozwój roślin, ich rodzaje, środowisko życia czy wykorzystywanie roślin przez człowieka). Ilustrowali m.in.: Maggie Brand, Lynn Chadwick, Martin Salisbury, Chris Forsey.

źródło opisu: Okładka książki/Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie własne