Logika nauk o kulturze

Tłumaczenie: Przemysław Parszutowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Europejska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Zur Logik der Kulturwissenschaften
978-83-61199-36-6
filozofia i etyka
j89kacper

Logika nauk o kulturze Ernsta Cassirera to zbiór pięciu powiązanych wzajemnie rozpraw, który pełni w jego dorobku podobną rolę w stosunku do nauk o kulturze, co praca Substancja i funkcja w stosunku do nauk ścisłych – na podstawie badań historyczno-systematycznych rekon­stru­uje metodyczną bazę dla badań szczegółowych. Stanowi nie tylko znakomity zarys i podsumowanie historycznych prób teoretycznej legitymizacji refleksji humanistycznej, lecz także jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych głosów w dwudziestowiecznej dyskusji nad jej statusem, rolą i metodami.

źródło opisu: http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__294

źródło okładki: http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__294