Strategie ucznia się a opanowanie języka niemacierzystego

Wydawnictwo: Żak
poradniki

Szybkie jednoczenie się Europy, rozwój nauki i techniki, wymiana doświadczeń oraz rozwijająca się we wszystkich dziedzinach współpraca wymagają sprawnego porozumiewania się. Zdaniem Komisji Europejskiej, wyrażonym w Białej księdze , naukę jednego z trzech podstawowych języków europejskich powinno się rozpoczynać w szkole wraz z nauką języka macierzystego. Pomocą w nauczaniu języków obcych może być opanowanie określonej strategii uczenia się. W jej tajniki wprowadza autorka tej książki, łącząc rozważania teoretyczne z wnioskami opartymi na badaniach.

Michał Rojek | 2013-03-28
Przeczytana: 02 kwietnia 2013