Ogród kości

Wydawnictwo: Albatros
The Bone Garden
Barbara

Inne wydania

Czasy współczesne. Julia Hamill dokonuje makabrycznego odkrycia na terenie nowo nabytej posiadłości w Massachusetts - wykopuje czaszkę kobiety noszącą nieomylne ślady popełnionej zbrodni. Odpowiedzi na pytanie, kim jest zamordowana, należy szukać w innej epoce. Boston, rok 1830. Norris Marshall, ubogi student medycyny zarabiający na utrzymanie i czesne uczestnictwem w ponurym procederze handlu...

Boston, rok 1830. Norris Marshall, ubogi student medycyny zarabiający na utrzymanie i czesne uczestnictwem w ponurym procederze handlu zwłokami, staje się głównym podejrzanym w sprawie serii mordów. Straszliwie okaleczone ciała dwóch pielęgniarek i lekarza zostają znalezione w pobliżu szpitala uniwersyteckiego. Aby dowieść swojej niewinności Norris musi odszukać jedynego świadka, który widział zabójcę - piękną szwaczkę z bostońskich slumsów przekonaną, że będzie następną ofiarą...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,467,2422,ogrod-kosci.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,467,2422,ogrod-kosci.html

Oto książka, od której rozpoczęłam przygodę z twórczością Tess Gerritsen. Byłam nią tak oczarowana, że z miejsca dodałam autorkę do swoich ulubionych. Sama książka również do tej pory jest jedną z moich ulubionych i czytanych wielokrotnie, chociaż nigdy już nie poczuję tych emocji, które wyzwoliła czytana po raz pierwszy. Szkoda!
Zazdroszczę tym czytelnikom, którzy jeszcze jej nie czytali :)

Skąd taka optymistyczna ocena? Było w niej wszystko co mi potrzebne do idealnego thrillera (takiego obyczajowego oczywiście, o obniżonej zawartości krwi i flaków): zbrodnia popełniona przez tajemniczego mordercę, trochę miłości i oczywiście medycyny :) Młodzi lekarze, ich perypetie związane z pobieraniem nauk, zajęcia w prosektorium, walka z gorączką połogową - takie tematy bardzo mnie interesowały. Plus historia rozgrywająca się w dwóch różnych okresach historycznych, a to też jest chwyt, który bezbłędnie na mnie działa. Niewiele jest znanych mi thrillerów okołomedycznych osadzonych w takim...

ChicaDeAyer | 2013-10-19
Przeczytana: 18 października 2013

Nazwisko Tess Gerritsen obiło mi się o uszy wielokrotnie w kontekście gorąco polecanych thrillerów medycznych. Ochoczo sięgnęłam po tę pozycję, która miała być moją pierwszą spod ręki tej pisarki i tu od razu dopadło mnie takie zaskoczenie. I to jak najbardziej pozytywne.

Przyznam się, że nawet nie zerknęłam przed rozpoczęciem lektury do opisu fabuły. Dlatego równoległe opisywanie zdarzeń z wieków XIX i XXI stanowiło dla mnie nie ladą gratkę i czytelniczą niespodziankę. Muszę przyznać, że sam pomysł na powieść był intrygujący i autorka poprowadziła go niezmiernie zgrabnie, wieńcząc całość zaskakującym zaskoczeniem. Zawsze zwracam uwagę na styl twórcy i z wielkim zadowoleniem przyjęłam fakt, iż umiejętności pisarskie pani Gerritsen w pełni mnie zadowalają. Świetne kreacje bohaterów, wspaniale opisy i namacalny klimat Bostonu z 1830 r. Tak, jestem usatysfakcjonowana.

Jestem przekonana, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z tą autorką. Oj, udało jej się rozbudzić mój apetyt.

Magda_lena | 2015-04-06
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

O książkach autorstwa Tess Gerritsen słyszałam wiele razy w kontekście najlepszych kryminałów medycznych, jednak nie miałam przyjemności czytać ani jednej jej książki aż do teraz.

„Ogród kości” czytamy dwutorowo: jedna historia dzieje się współcześnie i dotyczy Julii Hamill, która po rozwodzie z mężem postanawia kupić stary okazały dom i stworzyć piękny ogród na przylegającej do niego ziemi. Już od pierwszych dni zabiera się za wyrywanie chwastów, ale natrafia na coś, co z pewnością zmieni jej dotychczasowe plany - ludzkie kości, które jak się okazuje są starsze niż ponad stuletni dom, który kupiła przed kilkoma dniami i które odkryją niebywałą historię łącząc Julię nie tylko z niezwykłym znaleziskiem, ale również z wcześniejszymi spadkobiercami posesji.

Kolejno już na pierwszych stronach zapoznajemy się z listem datowanym na 1888r. do Margaret Tate uznanej już wówczas lekarki (jednej z pierwszych kobiet w tym zawodzie), który przenosi nas do roku 1830 i stopniowo odkrywa przed...

książek: 1935

Po przeczytaniu „Doliny umarłych” i „Milczącej dziewczyny” Tess Gerritsen znalazła się w gronie moich ulubionych autorów. Wiedziałam, że muszę przeczytać jej wszystkie kryminały. Sięgając po „Ogród Kości” tej autorki w zasadzie nie musiał mnie nikt do tego zachęcać, niemniej jednak po przeczytaniu Waszych opinii na temat tej książki tym bardziej nie mogłam się doczekać, aż zacznę ją czytać. „Ogród kości” w moim odczuciu to zdecydowanie numer jeden tej autorki. Kryminał już od pierwszych stron zrobił na mnie ogromne wrażenie i pochłonął mnie tak bardzo, że nie chciałam odkładać książki nawet na moment, chociaż niestety nie było to możliwe.

Przede wszystkim kryminał jest wspaniale napisany, a stworzone postacie są niebywale wiarygodne i prawdziwe, wobec czego książka wydaje się autentyczną historią, która wydarzyła się bardzo dawno temu. Przedstawione w tej książce losy ludzi dzieją się na dwóch płaszczyznach wiekowych, w czasie teraźniejszym oraz w XIX wieku. Opisy ówczesnych...

Nina | 2016-07-30
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2016

Rewelacyjna! Przeczytałam jednym tchem, nie mogłam się oderwać. Nie ma znaczenia, czy Tess pisze thriller medyczny, czy kryminał - zawsze jest to dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i zawsze wyśmienite.
W Ogrodzie kości akcja dzieje się dwutorowo - w przeszłości (w XIX wieku) i w czasach obecnych. Jeden i drugi wątek jest równie dobry i równie ciekawy. Polecam bardzo!

Joanna | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

tą książkę muszę zaliczyć do najlepszych dzieł autorki, ale zarazem najbardziej drastycznych. czytając przyprawiało o mdłości. fajny pomysł połączenia teraźniejszości z przeszłością. po prostu super.

Ania | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

To już kolejna książka tej autorki,którą przeczytałam ale zupełnie inna niż te poprzednie które czytałam.Książka opowiada o losach lekarzy z lat 1830.Pokazuje jaką mieli ubogą wiedze o leczeniu pacjętów,przez co umierali ludzie.Największym ich błędem było brak higieny czyli nie mycie rąk przez co przenosili zarazki i właśnie to było powodem śmierci wielu ludzi.Jest też opisana piękna i wzruszająca miłość dwojga ludzi,którzy pochodzą z zupełnie innych środowisk(co mnie zaskoczyło w tej książce bo jak do tej pory nie spotkałam tego w innych książkach tej autorki.Rozwiązanie zagadki morderstw było dla mnie zaskoczeniem,przyznam że nie spodziewałam sie takiego zakończenia.Bardzo zaskoczyła mnie ta książka ale oczywiście pozytywnie.

| 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Makabryczne odkrycie w ogrodzie Julii uruchamia historyczne dochodzenie w sprawie morderstwa. Julia wraz ze staruszkiem Henrym przeglądając jego rodzinne "archiwum" odkrywa niesamowitą historię rodziny Page. Czytając zapiski, gazety i listy dowiaduje się, co wstrząsneło Bostonem w XIX wieku. Tamte okropne wydarzenia mają ogromny wpływ także na współczesne życie Julii. Wraz z nią przeżywamy dziewiętnastowiczny horror i wielkie historie miłosne.
Akcja książki toczy się wartko. Czytając jeden rozdział już nie mogłam doczekać się następnego.
W dwóch słowach o "Ogrodzie kości" - dobry kryminał.

Bożena | 2013-04-22
Przeczytana: kwiecień 2013

Tess Gerritsen mistrzyni thrillerów medycznych, napisała kolejny, rewelacyjny kryminał, który czyta się jednym tchem, za pierwszym podejściem, trzyma w napięciu do ostatniej chwili.
A wszystko zaczyna się od nietypowego znaleziska. Julia Hamil - nowa właścicielka posiadłości w Massachusetts - odkrywa w ogrodzie kości kobiety, które przeleżały w ziemi prawie dwieście lat. Ślady na czaszce wskazuję, że kobieta została zamordowana. Julia chce poznać mroczną tajemnicę z początku XIX wieku.
W Bostonie, w 1830 roku ubogi student medycyny jest głównym podejrzanym w toczącym się śledztwie w sprawie serii morderstw. Norris Marshall musi oczyścić się z zarzutów i w tym celu odnajduje świadka, szwaczkę z bostońskich slumsów, dziewczynę która widziała prawdziwego mordercę......
Autorka umiejętnie przeplata dwa różne okresy - współczesny i ten z poprzedniej epoki, które łączy tajemnicza zbrodnia. Doskonała fabuła, trzymająca w napięciu, która wciąga czytelnika w wir makabrycznych wydarzeń i...

Niben | 2011-06-30

Moja ulubiona książka z dorobku tej autorki! Świetny pomysł, genialnie rozwinięta akcja, zaskakujące zakończenie! Książka, która jeszcze długo nie da o sobie zapomnieć.