Mumia

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 7)
Wydawnictwo: Albatros
The Keepsake
zabójca, egipt
Barbara

Kolejny, długo oczekiwana powieść z bohaterkami znanymi między innymi z 'Autopsji', czy 'Klubu Mefista', znakomitych thrillerów medycznych niekwestionowanej królowej gatunku, Tess Gerritsen. Znaleziona w magazynach bostońskiego Crispin Muzeum mumia okazuje się nie być starożytnym artefaktem. W nodze tajemniczej Pani X tkwi jak najbardziej współczesna kula.. Sprawę prowadzą lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli. Szybko okazuje się, że podziemia Crispin kryją więcej tajemnic - między innymi spreparowaną na indiańską modłę głowę kolejnej ofiary. Zatrudniona w muzeum egiptolożka, doktor Josephine Pucillo, zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami, a w jej samochodzie pojawiają się spreparowane zwłoki młodej kobiety. Policja zyskuje pewność, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. W trakcie śledztwa okazuje się, że Pani X była studentką archeologii, która zaginęła na wykopaliskach wiele lat temu. Trop prowadzi do syna znanego milionera i wielbiciela starożytności... Nim jednak Rizzoli zdąży zagłębić się w sprawę, doktor Pucillo znika bez śladu. Policja ma niewiele czasu, by ocalić ją z rąk zabójcy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,395,2415,mumia.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,395,2415,mumia.html

Aleksandra | 2019-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2019

Jedna z lepszych części cyklu o Isles i Rizzoli! Zaskakująca, ciekawa i wciągająca

Gutka | 2019-04-27

Początek super zachęcający potem nieco nudno ale i tak końcówka zaskakuje bardzo jak to zwykle bywa w książkach tej autorki

Alicja Lazarska | 2019-04-19
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Tess Gerritsen jest wspaniałą pisarką, bardzo inteligentną.
Trzeba pogłówkować czytając "Mumię. Nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo poszlak, intryg i podejżanych.
Autorka ma talent do pisania kryminałów. Przeczytałam 3 jej książki i cieszy mnie że są autorzy którzy każdą z książek piszą o czym innym i nie ma wspólnych mianowników.

Gazela123 | 2019-04-12
Na półkach: Przeczytane, Tess

Tym razem sięgnęłam po kolejną książkę Tess Gerritsen, z serii przygód Rizzoli i Isles zekranizowanych jako odcinki serialu Partnerki. Najnowsza sprawa dotyczy tajemnicy jaką skrywa słynne Crispin Museum w Bostonie. Po zaskakującym odkryciu mumii w podziemiach pojawia się coraz więcej pytań niż odpowiedzi. Jak niezarejestrowany eksponat znalazł się w posiadaniu muzeum? Jakie tajemnice skrywa mumia? Czy próbuje coś przekazać?
Mumie fascynują ludzi od początków archeologii. Konserwacja zwłok połączona z fascynacją ludzkim ciałem zawsze była obiektem zainteresowania ludzi chcących poczuć namiastkę nieśmiertelności. Niektóre okazy są piękniejsze, lepiej zachowane niż inne. Niewiele trzeba, by fascynacja przerodził się w obsesję. Pragnienie zemsty może być silniejsze niż cokolwiek innego.
Czy uda się rozwiązać kolejną sprawę, ustalić co wydarzyło się naprawdę?

żabot | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Po przekombinowanym i przeciętnym "Klubie Mefista" Gerritsen wraca do dobrej formy. Tym razem nie audio a klasyczny tekst, ale czytało się piorunem. Dobrze zrównoważone fragmenty z akcją z pozostałymi. Nie ma dłużyzn, jest skomplikowana zagadka i mocny dreszczyk emocji. Dobra, solidna rozrywka.

Black_Orchid | 2019-03-22
Przeczytana: 22 marca 2019

Najsłabszy tom serii. Pomysł ciekawy ale czegoś mi brakuje...

Mirek | 2019-03-06

Tess Gerritsen jak zwykle buduje porywający kryminał. Tym razem nawiązuje do archeologii. Jeżeli ktoś lubi ten temat na pewno będzie zadowolony.

Gosia | 2019-03-05

"Mumia" Tess Gerritsen to pozycja obowiązkowa dla miłośników duetu Rizolli i Isles. Tym razem znana i ceniona na całym świecie autorka thrillerów medycznych tematykę skupia wokół tajemniczych egipskich grobowców, starożytnych mumii oraz procesu mumifikacji. W bostońskim Muzeum zostaje przypadkowo odnaleziona starożytna mumia, odkrycie to wywołuje ogromne zainteresowanie mediów. Po przeprowadzeniu wnikliwych analiz i badań okazuje się, że mumia nie liczy tysiące lat lecz ukrywa współczesną ofiarę morderstwa. Do rozwiązania sprawy powołane zostaną Maura i Jane. Powieść wciąga już od pierwszych stron, czyta się szybko i przyjemnie. Ciekawa i intrygująca historia, do której swoim stylem zdążyła nas przyzwyczaić autorka. Wątek kryminalny dobrze łączy się z fragmentami opisującymi życie prywatne bohaterów. Na plus sprawnie poprowadzona akcja oraz zakończenie powieści intrygujące i trudne do przewidzenia. Polecam.

Madziulka | 2019-03-03
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Co tu dużo mówić - nie trafiłam jeszcze na książkę z serii Rizzoli/Isles, która by mi się nie podobała. Wartka akcja, ciekawa historia. Samo się czyta.

JoankaH | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Mordercza obsesja tym razem w środowisku archeologów. Ktoś zabija kobiety,, a ich ciała zamienia w mumie. Czyta się jednym tchem.