Najpiękniejszy kraj

Cykl: Komisarz Erik Winter (tom 8) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Vänaste land
Matt Cobosco

W osiedlowym sklepie na przedmieściach Göteborga w brutalny sposób zostaje zamordowanych trzech mężczyzn. Strzały padły z bliska. W kasie nie ubyło pieniędzy. Czy ofiary znały morderców? Czy ktoś wykonał na nich wyrok? Ci, którzy mogą coś wiedzieć o tej sprawie, znikają w tajemniczych okolicznościach. Nikt nie chce współpracować z policją, wszyscy uparcie milczą. Erik Winter rozpoczyna...

Erik Winter rozpoczyna najtrudniejsze śledztwo w swojej policyjnej karierze.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

czytamcałyczas | 2017-10-18

Jakże ważny społecznie temat !uchodźcy.W tej książce,temat bardzo mocno poruszany.
O ile,sam wątek kryminalny jest dobry.To obyczajowa otoczka już tak dobra.Nie była,zbyt rozwlekła.
Książka,wcale nie jest...najpiękniejsza.

deana | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Od początku nic nie jest takie jak, wydawałaby się, powinno być. Jest mały, osiedlowy sklepik a w nim trzech zabitych. Tylko nic nie zginęło. Dodatkowo na drugim końcu miasta, w swoim mieszkaniu zostaje znaleziona martwa żona jednego z zabitych. Komisarz Winter wraz z współpracownikami zaczyna śledztwo. Nie należy ono jednak do łatwych. Zarówno ofiary jak i podejrzani są imigrantami przebywającymi w Szwecji nie zawsze legalnie. Policjanci stoją przed trudnym zadaniem przebicia się przez mury nieufności oraz milczenia. Zadanie komplikuje pozorny brak motywu oraz logicznego związku pomiędzy zmarłymi.

,,Najpiękniejszy kraj" to moje pierwsze spotkanie z komisarzem Winterem, a jest to ósmy tom serii. Trochę początkowo utrudniało mi to lekturę. Oprócz, głównego wątku kryminalnego, sporo miejsca poświęcone jest relacją prywatnym śledczych. Zanim się w tym zorientowałam minęło trochę czasu. Ale na szczęście nie wpływa to na śledztwo więc spokojnie można to omijać. Co do samego...

Kiwi_Agnik | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Pierwsza książka tego autora, po którą sięgnęłam.

Ciekawie prowadzone dialogi, aczkolwiek troszkę zabrakło mi napięcia akcji, spodziewałam się większej dawki sensacji i emocji.

Marcin | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Najpiękniejszy Kraj to zdecydowanie najlepsza powieść z serii jaka przeczytałem do tej pory. Dużo niespodziewanej akcji, ciekawe postacie. Do samego końca nie wiemy kim są wszyscy przestepcy (zresztą Ci o których wiemy są zskoczeniem). POLECAM

darkangel | 2013-03-02
Przeczytana: 29 marca 2013

Akcja nie powala na kolana:(

Tusia | 2016-10-07
Przeczytana: 02 października 2016

Nie przepadam za tym autorem, jednakże ta książka nie jest tak słaba jak jego inne, które przeczytałam. Tym razem autor ograniczył się do 371 stron, co jest dużym plusem, gdyż nie trzeba czytać przydługich opisów nic nie wnoszących do fabuły, np. o tym jak Winter przygotowuje śniadanie czy obiad. Niestety Edwardson wciąż dużą wagę przywiązuje do muzyki (ciekawe ilu czytelników sprawdziło czy ona w ogóle istnieje :D) i cały czas wtrąca tytuły piosenek i zespołów, co może utrudniać czytanie i skupienie się na treści (tak było w moim przypadku). Poza tym akcja na początku jest dość powolna, ale w momencie gdy komisarz i jego współpracownicy łapią trop zaczyna robić się szybsza i ciekawsza.

Godney | 2017-03-04
Przeczytana: luty 2017

Jest to pierwsza a zarazem ostatnia książka tego autora, po którą sięgnęłam. Brak akcji, bezbarwne postacie i mnóstwo nudnych dialogów.. Da się przeczytać, ale bez rewelacji.

justi | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Kryminał, któremu nie można zarzucić zawrotnej akcji, ale można w nim znaleźć mnóstwo krótkich obserwacji filozoficznych, migawkowych obrazów i elementów tworzących "szwedzkość".
Podobał mi się styl, przypominający atmosferą filmy Kieślowskiego.

Lenka | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2015
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Edwardson nie zawodzi. Edwardson to ten typ, którego ja uwielbiam. Każda jego książka to perełka. A Eric Winter to mój ulubieniec i to nie do dziś ;) Genialna lektura.

Tores13 | 2018-09-16
Przeczytana: 14 września 2018

Autor poruszył przestępczość wśród migrantów, głównie z krajów arabskich i kurdów, jednak problematyka gangów czy handlu ludźmi poruszona jest powierzchownie. Widać też, że Edwardson dba bardzo o poprawność polityczną.