Życie na przekór cieniom

Ela

Żyć w cieniu sławnych rodziców to dla wielu dzieci nie lada problem. Żyć na przekór cieniom ojca, jakim był Martin Bormann, sekretarz Adolfa Hitlera, to prawdziwie nadludzki wyczyn.

Ela | 2013-02-18
Przeczytana: 03 lutego 2013

Bardzo jałowa i rozczarowująca książka. Dawno w moje ręce nie trafiło dzieło, które tak bardzo by mnie zawiodło. Jest to raczej biografia nawróconego na katolicyzm człowieka, aniżeli biografia syna mordercy. Zupełnie czegoś innego się spodziewałam. Liczyłam na częstsze i bardziej dosadne komentarze na temat M. Bormanna ojca. Niestety nie znalazłam niczego takiego. Jeśli już mowa o ojcu, mamy do z bełkotem zaczerpniętym z filozofii relatywizmu. Tytuł "Życie na przeciw cieniom" jest bardzo mylący. Cień to, coś co zawsze nam towarzyszy, rzutuje na wszystko, co robimy, gdzie jesteśmy. Nie da się od niego uciec. Autor książki zaś w bardzo zręczny sposób od swojego cienia ucieka, ba... gubi go na kartach swojej opowieści.
Jeśli jesteś osobą, która chce się dowiedzieć jak ojciec - czołowy działacz nazistowski wpływa na swoje dziecko - z tej książki niczego na ten temat się nie dowiesz.