Od niemowlaka do przedszkolaka

7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7516-264-6
poradniki
tulipany3

Praktyczny poradnik opisujący fazy rozwoju dziecka od okresu prenatalnego do 3 lat. Autorka – szczęśliwa mama czwórki dzieci – z pasją i humorem odpowiada o tym, jak uczynić macierzyństwo wspaniałą przygodą, jak sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed małżeństwem pojawienie się malucha. Proponuje również wiele zabaw, rozwijających umiejętności dziecka, podpowiada, jak rozwiązywać problemy i nie popadać w skrajności – uczy, jak być szczęśliwym rodzicem.

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl

Agnieszka | 2018-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

"Spójrz w oczy dziecka, zobaczysz Boga"
/Phil Bosmans/

Książeczka ze wskazówkami dla rodziców małych dzieci. Zawiera cenne wskazówki dotyczące wychowywania dzieci, propozycje zbaw z maluchami. Jedyne, co mi w niej nie pasowało, to poglądy autorki na temat dopuszczenia klapsa jako metody wychowawczej. Reszta jest ok.

iovaa | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Nieduża, ale bardzo treściwa książeczka. Opisuje wszystkie najważniejsze aspekty rozwoju pod kątem zachowań niemowląt i małych dzieci. Bazuje na przeprowadzonych badaniach, zawiera przykłady, przedstawia możliwe reakcje na konkretne zachowania, znajdują się tu również przykłady zabaw dostosowanych do wieku, rozwijających konkretne umiejętności. Warta przeczytania. Polecam każdemu rodzicowi dziecka do lat 3 i rodzicom, którzy dopiero spodziewają się potomstwa. Warto wracać do tej książeczki, a nie tylko przeczytać raz i odłożyć na półkę.