Moja kolekcja cudownych bajek

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Seria Mali czytelnicy została opracowana tak, by stanowiła odpowiedni wstęp do nauki czytania. Napisane prostym językiem adaptacje znanych baśni zainteresują najmłodszych, a rodzicom pozwolą na rozwijanie u ich pociech niezbędnych umiejętności. Spędź z dzieckiem niezapomniane chwile, poznając starannie opracowane adaptacje najwspanialszych baśni. Wspólna lektura i urokliwe ilustracje rozbudzą...

Spędź z dzieckiem niezapomniane chwile, poznając starannie opracowane adaptacje najwspanialszych baśni. Wspólna lektura i urokliwe ilustracje rozbudzą zainteresowanie twojej pociechy oraz pomogą jej w zrozumieniu fabuły i nauce czytania.

Pomóż dziecku w nauce czytania
- Przeczytaj historyjkę
- Czytaj, wodząc palcem po tekście
- Omawiaj ilustracje
- Pozwól dziecku przeczytać wyróżnione fragmenty tekstu
- Zachęcaj dziecko do wspólnej lektury.

Jaś i Małgosia: Czy sprytne rodzeństwo szczęśliwie wróci do domu?
Śpiąca królewna: Kto uratuje królewską córkę i poddanych, którzy zapadli w stuletni sen?
Titelitury: Czy królowa ocali swoje dziecko i odgadnie imię dziwnego skrzata?
Roszpunka: Gdzie mieszkała długowłosa dziewczyna i jak potoczyły się jej losy?

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2012

1. Titelitury
2. Jaś i Małgosia
3. Roszpunka
4. Czerwony Kapturek

Jeśli Wasze dzieci podobnie jak moja córeczka są na etapie nauki czytania sylabowego, to jestem pewna, że rozglądacie się za takimi pozycjami w literaturze dziecięcej, które im ułatwią i jednocześnie umilą naukę czytania. Ja znam takich pozycji naprawdę niewiele. O jednej już kiedyś pisałyśmy, teraz pora na coś innego.

Moja kolekcja cudownych bajek to rodzaj teczki, bądź segregatora (jak kto woli), w której znajdziemy cztery niewielkie książeczki. Każda z nich dotyczy innej bajeczki Braci Grimm, czyli znajdziemy tu: Roszpunkę, Titelitury, Jasia i Małgosię oraz Śpiącą Królewnę. Nie są to jednak baśnie w ich oryginalnych wersjach lecz raczej adaptacje tychże utworów napisane bardzo prostym dziecięcym językiem. Tak prostym, że często książki, które od lat czytam mojej córeczce przed snem wydają się przy nich mega trudne do zrozumienia :)

Na początku każdej z bajek znajdziemy miejsce, w którym możemy ów lekturę podpisać czyli tekst "Ta książka należy do ..................", a na...