978-83-916713-5-1
teatr
neuromance

Teatr na Woli Anastazja R. może mieć ok. 108 lat, jest emerytowaną nauczycielką muzyki, ma paniczny lęk wysokości i arystokratyczne maniery. Nigdy nie przestała marzyć. Wychowała dzieci, a potem wnuki, aż w końcu przychodzi właściwy czas i Anastazja wyrusza w podróż życia. Kierowca, który ją wiezie ukrywa swoją przeszłość. Czy Anastazja jest w niebezpieczeństwie? Anastazję i szofera Zbynia...

Teatr na Woli

Anastazję i szofera Zbynia dzieli prawie wszystko, ale łączy miłość do kina i starych filmów. Jednak przede wszystkich łączą ich marzenia. Oboje decydują się je zrealizować. Czy dzięki temu staną się innymi ludźmi? Kim naprawdę jest Anastazja R.?

Komedia napisana na zamówienie Barbary Krafftówny, drugi jubileusz we współpracy z Remigiuszem Grzelą.

Sztuka została pomyślana jako mistrzowski koncert gry aktorskiej Barbary Krafftówny i Mariana Kociniaka. Zamawiając tekst Barbara Krafftówna dała tylko jedną wskazówkę: „ma to być sztuka zabawna, która daje nadzieję, przekonuje, że nie należy przestawać marzyć, a wiek jest tylko metryką bez znaczenia, jeśli walczy się o zachowanie młodości w sobie”.

źródło opisu: www.30letni.pl

źródło okładki: Google-plakat do sztuki